DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Avrupa'da Bilgisayar Mühendisliği Okumak İçin  Yapılması Gerekenler

Teknik eğitim almak isteyen pek çok öğrenci rotasını Avrupa’daki okullara çeviriyor ve yurt dışında eğitim olanaklarını araştırıyor. Avrupa’da farklı ülkelerde mühendislik bölümleri çok yetkin ve kaliteli üniversiteler mevcut ve bu seçeneklerin hepsi herkes için o kadar da pahalı değil. Yurt dışında bilgisayar mühendisliği okumak isteyen kişilerin seçenekleri arasında sınavsız eğitim veren üniversiteler de bulunuyor. 

Zihninizi Hazırlayın

Seçenekleri tartmadan önce ilk yapılacak şey, farklı ekonomik durumlar içindeki ülkelerdeki öne çıkan üniversiteleri ele almak. Eğitim kalitesi, okul harç masrafları, yaşam giderlerinin birbirlerine oranlarını kendi durumunuza göre ölçmeli, tartmalısınız. Gideceğiniz üniversite, sonraki iş yaşamınızı nasıl ve nerede geçireceğinizi büyük ölçüde etkileyebilir o yüzden düşünebildiğiniz kadar büyük düşünmeli ve elinizde bulunan zaman içerisinde verebileceğiniz en kesin kararı verebilmeniz gerek. 

Bilgisayar mühendisliği eğitiminiz için atacağınız ilk ve en önemli adım bu; nerede okumak istediğinize, hangi ülkede okuyabileceğinize, hangi okulu karşılayabileceğinize, mezuniyetten sonra nerede, hangi sektörlerde çalışabileceğinize dair asgari bir öngörüye sahip olmalısınız. Kararlarınız sade hedefler olarak önünüzde durmalı ve hazırlıklarınızı hedeflerinize göre yapmalısınız. 

Bu aşamada zihinsel olarak yurt dışı eğitiminiz için hazırlanmış oluyorsunuz. Buradan sonrası “teferruat” denilebilecek fakat yine de doğru yerine getirilmesi gereken sorumluluklardan oluşuyor.

Sınav veya Doğrudan Başvuru

Eğitim almaya karar verdiğniz okulun nasıl bir okul olduğuna göre, yapmanız gerekenler değişkenlik gösterecektir. Almanya, İngiltere, Fransa gibi üniversite sınavlarında yüksek puanlar alarak bilgisayar mühendisliği okumak mümkün olabiliyor. Fakat Doğu Avrupa’da, Polonya, Rusya, Litvanya gibi ülkelerde bu bölümleri sınavsız olarak da okuyabiliyorsunuz. 

Eğer sınava girecekseniz hazırlanmış olarak girmeniz gereken sınavlara girmeli, puanlarınızı belgelemeli ve bu ülkelerdeki okullara o şekilde başvuru yapmalısınız. 

Eğer sınavsız üniversiteleri tercih edecekseniz, bu yol o kadar da stresli değil. Yalnızca lise diplomanız ve not dökümünüzle istediğiniz sınavsız üniversiteye başvuru yapabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Yurt dışı eğitimi, yurt dışı üniversiteleri, sınavsız eğitim gibi pek çok konuda merak ettiğiniz her şey için Draft Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı’na ulaşabilirsiniz. Bunu internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak yapabilirsiniz.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız