DRAFT BLOG

Tüm Bosna Hersek İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Avrupa'da Burslu Eğitim Almak İçin YKS'den 180 Puan Alman Yeterli!

Başlığı okuyunca "Bu işte bir bit yeniği mi var?" diyebilirsiniz. Avrupa'da üniversite okumak için sınavlardan çok yüksek puanlar almak gerekiyor diye düşünebilirsiniz. Hepsi bir yana "Yurt dışında üniversite okumak çok maliyetli bir süreç" dediğinizi de duyar gibiyiz. Peki tüm bunlar hakkında yanıldığınızı söylesek, ne tepki verirdiniz? Bu işte ne bir bit yeniği var, ne de başka bir şey. Evet, Avrupa'da burslu eğitim almak için YKS'den 180 puan almanız yeterli. 

Yurt Dışında Eğitim Almak Başlı Başına Bir Deneyim

Yurt dışında eğitim almak, her şeyden önce benzersiz bir deneyim. Yurt dışında bulunan üniversitelerde eğitim almak, size uluslararası geçerliliğe sahip bir eğitim olanağı sunacağı için, dünyanın ve Avrupa’nın kapılarını sonuna kadar size açmaktadır. Dolayısıyla kariyeriniz uluslararası bir düzeyde gelişecektir diyebiliriz. Özellikle YÖK denkliği bulunan okullarda alacağınız bir yurt dışı eğitimi ise, Türkiye’ye döndüğünüzde mesleğinizi icra etme olanağı sağlayacaktır. Bu sayede hem kendi ülkenizde hem de diğer ülkelerde zorluk çekmeyeceksiniz demektir.

Elbette yurt dışında alacağınız herhangi bir eğitim, yabancı dilinizi de geliştirme imkanı sağlayacaktır. Dünyanın her yerinden öğrenciyi bünyesinde barındıran yurt dışı kurumları gerek kampüs hayatında gerek şehir hayatında ihtiyacınız olan yabancı dil gelişimine katkı sağlayacaktır diyebiliriz. Her açıdan sosyalleşme imkanı bulacağınız yurt dışı üniversiteleri, İngilizce ya da diğer yabancı dilinizi geliştirmek için son derecede iyi bir seçenektir. Bu sayede rakiplerinizden kolaylıkla sıyrılabilir ve yabancı dilinizi yerinde öğrenme imkanı sağlayabilirsiniz.

Avrupa'nın Kalbinde Burslu Eğitim İmkanı

Yurt dışında alacağınız eğitimin avantajlarını yazmakla bitiremeyiz. O yüzden biz konumuza dönelim. Avrupa'da birçok üniversitede burslu eğitim alma imkanınız vardır. Tüm üniversitelerin ve ülkelerin kendilerine göre prosedürleri bulunmaktadır. Balkanlar'ın gözde üniversitelerinden biri olan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nde ise burslu eğitim almak için YKS'den 180 puan almanız yeterli. 180 ve üzeri puanlarda ise %100'e varan burs imkanı bulunmaktadır. Üstelik Uluslararası Saraybosna Üniversitesi bünyesinde Mimarlık bölümünden Hukuk bölümüne, Bilgisayar Mühendisliği bölümünden İngilizce Öğretmenliği bölümüne kadar birçok programda eğitim alma imkanınız bulunmaktadır.

Burs imkanlarımızdan yararlanmak istiyorsanız bize iletişim formundan ulaşabilirsiniz. Uzman eğitim danışmanlarımız size kısa sürede ulaşacak ve tüm ayrıntıları aktaracaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız