DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Avrupa'da Dil Eğitimi Alırken Çalışmak Mümkün Mü?

Avrupa’nın köklü, vizyon sahibi, modern ve akademik yönden kaliteli dil okullarına sahip oluşu, bünyesinde barındırdığı önemli dil okullarıyla kanıtlanmıştır. Bu okulların uluslararası tanınırlığı, dünyanın en iyi üniversiteleriyle yapmış olduğu iş birlikleri ve sunduğu olanaklar açısından, yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için oldukça önem arz etmektedir.

 

Günümüzde artık dünya dili haline gelen İngilizce’yi bilmiyor olmak, kariyer hedefleri yüksek ve başarılı olmak isteyen pek çok kişi için çok büyük dezavantajdır diyebiliriz. Yurtiçine kıyasla yurtdışında dil eğitimi alıyor olmak sosyal ve kültürel alanlarınız için de size pek çok şey katabileceği gibi, iyi bir dil eğitimini de size sunacaktır. Hem ülkelerin, hem de dil okullarının maliyetlerini göz önüne alırsak, yurtiçine kıyasla neredeyse aynı maliyete denk gelecek okullar, bugün pek çok öğrenci, çalışan ve aile tarafından tercih sebebidir.

 

Avrupa’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, bir yandan dil eğitimi alırken bir yandan da çalışabilme imkanına sahip olabilir mi diye soruyorsanız cevabı hemen verelim: Evet! Avrupa’nın en önemli ülkelerinden birinde hem dil eğitimi almak, hem de bir yandan çalışmak mümkün.

 

Bu ülkelerin başında, 300 gün boyunca güneşli havasıyla, sıcak iklimi ve sıcak insanıyla turizm ve eğitimin önemli yerlerinden biri haline gelmiş Malta yer almaktadır. Malta, uzun süreli dil eğitimi aldığınız sırada size çalışma imkanı sunarak dilinizi kolay, akıcı ve pratik şekilde öğrenmenizi sağlarken, bir yandan da giderleriniz için harçlık çıkarabilmenize olanak sağlamaktadır. Ayrıca Malta’da her türden İngilizce eğitimi almanız da mümkündür. Genel İngilizce’den tutun da TOELF, IELTS gibi sınavlara hazırlık eğitimi de alabilmeniz mümkündür.

 

Akademik eğitiminin neredeyse İngiltere kadar sağlam olduğu Malta’da dil eğitimi almak, maliyetler açısından da düşük imkanlar sağlayacağı için, gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz diyebiliriz.

 

Avrupa’da dil eğitimi alırken bir yandan da çalışabileceğiniz ülkelerden bir diğeri ise İralanda’dır. İrlanda, oturaklı ve köklü tarihi, kendine has gelenekleri ve müzikleri, yüksek yaşam standartları ile hem turistlerin, hem de yurtdışında üniversite ve dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilgili olduğu ülkeler arasındadır. İrlanda hükümeti, uzun dönem dil eğitimi alan kişilere yasal olarak haftalık 20 saat çalışma izni vererek, yurtdışında dil eğitimi almak isteyen kişiler için gözde ülkelerdendir. Birçok önemli dil okuluna ev sahipliği yapan İrlanda’da dil eğitimi almak, alırken de çalışmak pek çok kişinin hayali olmalı.

 

Siz de Avrupa’da dil eğitimi almak ve dil eğitimi alırken çalışmak istiyorsanız, Draft Yurtdışı Eğitim ile bu süreci doğru ve uygun bir şekilde başlatabilirsiniz. İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan ofislerimizi ziyaret edip alanında uzman ve deneyimli eğitim danışmanlarıyla görüşerek, aklınıza takılan her türlü soru için zaman kaybetmeden destek alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız