DRAFT BLOG

Tüm Çekya İçerikleri
Tüm Macaristan İçerikleri
Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Avrupa’da Eczacılık Okuyabileceğiniz Üniversiteler

Kariyerinizde hangi adımı atacağınız konusunda karar vermeye mi çalışıyorsunuz? Belki günümüzün ve geleceğin en gözde mesleklerinden biri olan eczacılık eğitimi almayı düşünebilirsiniz!

Eczacıları çoğu zaman sadece reçetelerde yazan ilaçları alırken görürüz. Ancak eczacılık bilimi bundan çok daha fazlasıdır! Eczacılar ilaçların yan etkileri konusunda bilgi verir, diğer ilaçlarla etkileşimlerini analiz eder ve çok çeşitli faktörlere bağlı olarak insanların doğru ilaçları kullanmalarına yardımcı olurlar. Bunun yanı sıra, eczacılar günümüzün en büyük endüstrilerinden biri olan ilaç sektöründe yeni ilaçların geliştirilmesi ve test edilmesi gibi çok kritik görevlerde yer alırlar!

Böylesine önemli ve prestijli bir bölümü yurtdışında okumak size pek çok avantaj sağlayacak ve muhteşem bir kariyerin kapısını aralayacaktır. Bu yazımızda Avrupa’da eğitim alabileceğiniz eczacılık fakültelerini tanıtmak istedik. 

Avrupa’da eczacılık okuyabileceğiniz kaliteli üniversiteler arasında Macaristan, Polonya ve Çekya üniversitelerini sayabiliriz. Bu ülkelerden üçü de yurtdışı eğitimi ulusal bir politika olarak benimsedikleri için yabancı öğrencilerin çok rahat ve konforlu bir yaşam sürebilecekleri, yaşam maliyetleri açısından da diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha uygun fiyatlar sunan ülkelerdir. 

Polonya’da eczacılık okumayı düşünürseniz, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında bulunan Lodz Tıp Üniversitesi’ni tercih edebilirsiniz. LTÜ, Polonya’nın tıp alanında en büyük devlet üniversitesi olup temelleri 1949 yılında atılmıştır. Üniversite bünyesinde 4 eğitim hastanesi bulunmaktadır. Lodz Tıp Üniversitesi’nden alınan diplomalar, 25 AB ülkesinde ve dünyanın pek çok ülkesinde otomatikman tanınmaktadır. Polonya’da eczacılık eğitimi alabileceğiniz bir diğer üniversite ise Varşova Tıp Üniversitesi’dir. VTÜ de dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesinden biridir ve tıp alanındaki diplomaları AB, ABD ve Kanada gibi pek çok ülkede tanınmaktadır. Üniversitenin İngilizce eğitim verilen bölümü oldukça gelişmiştir. Eğitim programının temel bilimler bölümünü tamamlayan öğrenciler, Amerika Birleşik Devletleri Tıbbi Lisans Sınavı’na girmeye hak kazanırlar.

Macaristan’da eczacılık eğitimi alabileceğiniz üniversitelerden biri, Macaristan’ın en büyük üniversitelerinden biri olan Peç Üniversitesi’dir. Tam bir öğrenci şehri olarak nitelendirebileceğimiz Peç’te bulunan Peç Üniversitesi, 1367’de kurulması itibariyle Orta Avrupa’nın en köklü üniversitelerinden biridir. 20.000 öğrenci, 4.000’den fazla yabancı öğrenci ve 1.400 akademisyenden oluşan kadrosuyla Macaristan’ın en iyi eğitim kurumlarından biridir.

Son olarak, Orta Avrupa’nın en güzel ülkelerinden bir diğeri olan Çekya’da eczacılık okumak isterseniz, Avrupa’nın en kaliteli ve en eski okullarından biri olan Prag Charles Üniversitesi’ni değerlendirebilirsiniz. 1348’de kurulan Charles Üniversitesi, köklü geleneğini modern, dinamik, kozmopolit ve prestijli bir anlayışla yoğurmuştur. Çekya’nın en iyi akademik performans gösteren araştırma kurumu olup yüzlerce uluslararası anlaşmaya ve projeye imza atmıştır.

Yurtdışında eczacılık okumak, kaliteli bir üniversite eğitiminin yanı sıra yabancı dilinizi geliştirmenize, vizyonunuzu genişletmenize, yeni kültürler tanımanıza ve yepyeni arkadaşlıklar ve bağlantılar kurmanıza da olanak tanıyacağı için her anlamda muhteşem bir deneyim olacaktır. Yurtdışında eczacılık okuyabileceğiniz üniversiteler hakkında doğrudan bilgi almak ve merak ettiğiniz sorulara yanıt bulmak isterseniz, alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilir, dilerseniz Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz! 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız