DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Avrupa'da Eğitim Alabileceğiniz 5 Harika Şehir

Yurt dışında eğitim almak birçok öğrencimizin hayali olmalı. Çoğu öğrenci ve ailesi, yurt dışında okumanın oldukça pahalı bir süreç olduğunu düşünerek bu hayalden vazgeçer. Ancak şimdiden söyleyelim ki özellikle Avrupa'da bulunan çoğu okulun harç ücretleri, ülkemizdeki özel okullara kıyasla neredeyse aynıdır ve hatta daha düşüktür. Ayrıca kimi şehir, yaşam maliyetleri açısından ülkemizle kıyaslanınca üniversite eğitimi almak için öğrenci dostudur diyebiliriz. Peki hem yaşam maliyetleri açısından uygun hem de öğrencilik hayatını muhteşem bir serüvene çevirebilecek olan 5 harika şehir hangisidir?

Viyana
Viyana, Avusturya'nın başkenti ve en büyük şehridir. Şehrin en önemli üniversitesi Viyana Üniversitesi'dir. Kurumun en büyük özelliği Orta Avrupa'nın en büyük üniversitesi oluşudur. Viyana'da öğrencilik hayatı her açıdan harikadır ve diğer Avrupa şehirlerine kıyasla  yaşam maliyetleri nispeten daha uygundur. Şehir sosyal açıdan da birçok farklı etkinliğe sahiptir. Her yıl onlarca festival, karnaval ve sergi burada düzenlenir. Ayrıca Viyana Müze Bölgesi, Avrupa'nın en büyük müze yerleşkesidir.

Prag
Dillere destan güzelliği ile Prag hem gezginlerin, hem de öğrencilerin uğrak yerlerinden biridir. Çekya'nın başkenti olan Prag; Prag Ekonomi Üniversitesi, Prag New York Üniversitesi, Charles Üniversitesi gibi önemli okullara ev sahipliği yapar. Ortaçağ zamanlarından kalma esrarengiz görüntüsü ile şehir, "Avrupa'nın Kalbi" olarak anılır. Mimari ve tarihi yapıları görenleri kendine hayran bırakmaktadır. 

Ostrava
Ostrava, Çekya'nın bir diğer muhteşem kentidir. Prag'tan sonra en büyük ikinci yerleşke yeri olan Ostrava; eğitim açısından oldukça büyük reformlara imza atmıştır. Ostrava Teknik Üniversitesi gibi önemli teknik üniversiteleri bünyesinde barındıran şehir, öğrencilerin uğrak yerlerinden biridir. Divinne Savivour Katedrali, şehrin en büyün dini yapısıdır ve gezginlerin en çok merak ettiği yapılardan biridir.

Budapeşte
Avrupa'da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği şehirlerden biri olan Budapeşte, kendine has güzelliği ile dillere destandır. Şehirde çok önemli üniversiteler yer almaktadır. Bu okullar; Budapeşte Corvinus Üniversitesi, Budapeşte Film Akademisi, Budapeşte Metropolitan Üniversitesi, Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi, Budapeşte Uluslararası İşletme Okulu (IBS) gibi önemli kurumlardır. Köklü tarihi, kendine has sokakları, sanat ve kültür mozaiği festivalleri ile göz dolduran Budapeşte, yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler için oldukça eğlenceli bir öğrencilik hayatı sunar. 

Varşova
Polonya'nın başkenti Varşova; Avrupa'nın en popüler seyahat, eğitim ve iş destinasyonlarından biridir. Şehirde Varşova Avrupa Güzel Sanatlar Akademisi, Varşova Ekonomi Üniversitesi, Varşova Film Okulu, Varşova İşletme Akademisi, Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi (SWPS), Varşova Teknoloji Üniversitesi, Varşova Tıp Üniversitesi, Varşova Üniversitesi, Varşova Yaşam Bilimleri Üniversitesi gibi çok değerli üniversiteler yer almaktadır. Varşova diğer Avrupa kentlerine göre nispeten yaşam maliyetleri açısından uygun bir yerdir. 

Yurt dışında eğitim almak istiyor ancak hala ne yapacağınıza karar veremiyorsanız uzman eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz eğitim danışmanlığı alabilir ve size uygun olan okulu birlikte keşfedebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız