DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Avrupa'da Eğitim Alırken Çalışabilir miyim?

Türk öğrenciler, yurt dışı üniversitelerini, özellikle sınavsız öğrenci kabul etmeleri sebebi ile tercih etmektedir. Avrupa'da bulunan sınavsız okullar, üniversite sınavından yeterli puanı alamayan ya da sınav stresi yaşayan öğrenciler için oldukça avantajlı imkanlar sunuyor. Avrupa'da ya da yurt dışında eğitim almak, başlı başına bir deneyim. Ancak hem Avrupa'da eğitim almak hem de bir yandan çalışıp para kazanmak isterseniz, doğru adrestesiniz.

Polonya'da Eğitim Alırken Euro Kazanmak İster misiniz?
Polonya özellikle uyguladığı sistem doğrultusunda, yurt dışı eğitiminizi aldığınız sırada, çalışma imkanı da sunmaktadır.  Üniversite öğrencilerinin yasal çalışma iznine sahip olduğu ülkede, eğitim alırken çalışmak mümkün. Polonya'da bulunan eğitim kurumlarına kayıt olan öğrenciler haftada 20 saat süren bir iş hakkına sahiptir. Avrupa standartlarında bir eğitim alırken, çalışıyor olmak yukarıda saydığımız tüm sebeplerden dolayı önemlidir.

Peki Polonya'da Bulunan Üniversiteler Hangileridir?
Polonya'da Avrupa'nın pek çok saygın ve köklü okulu bulunmaktadır. İşte bunlardan bazıları: Varşova Üniversitesi, Varşova Teknoloji Üniversitesi, Jagiellonian Üniversitesi, Lodz Üniversitesi

Yukarıda saydığımız bu dört kaliteli okul, dünyanın en iyi üniversite sıralamalarında ise ilk 1000 okul arasında yer alarak kendini kanıtlamıştır. Diğer Polonya üniversiteleri ise şu şekildedir: Collegium Civitas Üniversitesi, Adam Mickiewicz Üniversitesi, Marie Curie-Sklodowska Üniversitesi, Poznan Güzel Sanatlar Akademisi, Szczecin Denizcilik Üniversitesi, Varşova Film Okulu, Silesia Teknoloji Üniversitesi.

İrlanda'da Eğitim Alırken Çalışmak İster miydiniz?
Polonya gibi İrlanda da, öğrencilere eğitim alırken çalışma izni vermektedir. Yemyeşil kırları, ılıman iklimi, müziği, mutfağı ve Kelt efsaneleriyle bezeli köklü tarihiyle İrlanda, herkesin hayalini kurduğu muhteşem bir ülkedir. İngiltere’nin yanı başında yer alan İrlanda, İngiltere himayesinde geçirdiği uzun yıllar nedeniyle en yüksek İngilizce konuşma oranına sahip ülkelerden biri olup ülkede İrlandacadan daha çok İngilizce konuşulmaktadır. İrlanda 1973 yılında Avrupa Birliği’ne üye olmuş, bu süreçten sonra yükselen bir grafik sergilemiştir. Geçmişinde pek çok ekonomik darboğazla ve güvenlik problemleriyle karşı karşıya gelmesine rağmen bugün son derece stabil bir görünüm çizmektedir.

Avrupa'da eğitim alırken bir yandan çalışmak için uzman eğitim danışmanlarımızdan yardım talep edebilirsiniz. Bunun  için tek yapmanız gereken aşağıda yer alan iletişim formunu doldurmak.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız