DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Avrupa'da En İyi Teknik Eğitim Nerede Alınır?

Avrupa'daki bir çok ülke, özellikle teknik eğitimleri ile ün salmıştır. Bunlardan ilki hiç şüphesiz Almanya'dır. Almanya'da bulunan teknik okullar, prestijli ve saygın eğitimleri ile adını ülke dışında da duyurmayı başarmıştır. Ayrıca yurt dışında herhangi bir eğitim alıyor olmak bir çok açıdan avantajlı bir seçenektir. Yabancı dilini geliştirme ve ilerletme imkanı bulan öğrenciler, eğitimlerini genellikle yurt dışında almayı uygun görürler. Aynı zamanda öğrenciler, uluslararası geçerliliğe sahip bir diploma ile de kariyerlerini bir çok ülkede yapma şansı elde ederler. Peki, Avrupa'da en iyi teknik eğitim nerede alınır?

Münih Teknik Üniversitesi - Technische Universitat München
Özellikle mühendislik ve bilişim teknolojisi alanlarında Avrupa'nın ve dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Münih Teknik Üniversitesi'nde 177 farklı bölüm bulunmaktadır. QS 2020 Dünya Sıralamasına göre TUM, Almanya'nın en iyi üniversitesi olmakla beraber dünya sıralamasında 61. sıradadır. Mühendislik ve teknoloji alanlarında dünyanın en iyi 22. okuludur. Temel bilimlerde ise 24. sıradadır. Avrupa Komisyonu bilimsel yayınlar açısından Münih Teknik Üniversitesi'ni, Cambridge ve Oxford'un ardından Avrupa'daki en yüksek etkiye sahip 3. üniversite olarak listelemiştir. Avrupa'nın önde gelen sayılı teknik üniversitelerinden biri olan kurum, Reuters'in 2018 Dünya'nın En Yenilikçi 100 Üniversitesi sıralamasında Almanya'nın en yenilikçi 2. üniversitesi olarak kendisine yer bulmuştur. Münih Teknik Üniversitesi bünyesinde 17 Nobel Ödülü ve 20 Leibniz Ödülü bulunmaktadır. Araştırma açısından Almanya'daki Mükemmeliyet Girişimleri’nin (Exzellenzinitiative) başını çeken TUM, hakemli dergilerde yılda 7.422 yayına ulaşmış, 1990 yılından beri 700’ün üzerinde yüksek teknoloji girişimine önayak olmuş ve kendi adına 300’ün üzerinde patent edinmiştir. 

Berlin Teknik Üniversitesi - Technische Universität Berlin
Almanya'da kaliteli bir teknik eğitim dendiği zaman akla ilk gelen kurumlardan biri de Berlin Teknik Üniversitesi'dir. TU Berlin, ulusal ve uluslararası rekabetçiliğin artırılması ve özellikle teknik alandaki üniversite eğitimlerinin iyileştirilmesi adına bir çok akademik reform yapmıştır. Amaç; araştırma ve öğretimde mükemmelliği sağlamak için üniversite ile ilgili tüm süreçlerin optimize edilerek, bünyesindeki öğrencileri daha farkındalıklı ve donanımlı bir birey olarak yetiştirmektir. Berlin Teknik Üniversitesi; İngiltere, Fransa, Polonya, Çin, Rusya ve Şili'de bulunan üniversiteler ile işbirliği yaparak  26 çift diploma programı ve 17 İngilizce yüksek lisans programı sunmaktadır. Ayrıca kurum, Alexander von Humboldt sıralamasında  teknik üniversiteler arasında ikinci sırada yer almaktadır. TU Berlin, Almanya'daki en yüksek uluslararası öğrenci oranlarından birine sahiptir ve yaklaşık 33 bin öğrenciye sahip olan üniversitenin %24 kadarı uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. 8.362 öğretim görevlisine sahip üniversitede eğitim veren profesör sayısı 678’dir. 2018 mali verilerine göre 328,5 milyon Euro devlet fonu bulunan üniversite yaklaşık 170 milyon Euro’luk dış kaynaklı fonlardan da yararlanmaktadır.

Kurumlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için hemen şimdi online iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız