DRAFT BLOG

Tüm Letonya İçerikleri
Tüm Litvanya İçerikleri
Tüm Estonya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Avrupa'da Endüstri Mühendisliği Okumak

Sanayi Devrimi’nden sonra endüstriyel ekonomiye geçilmesi ve teknolojik gelişmelerin bu alana yaptığı katkılarla beraber imalat sürecinin karmaşık bir hale gelmesi, endüstri mühendisliğine bir ihtiyaç doğurmuştur. Endüstri Mühendisliği kavramı 18. – 19. yüzyıllar arasında işbölümü kavramı ile ortaya çıkmıştır. Planlama, örgütleme ve yönlendirmenin başarıyla gerçekleşmesi ve üretime katkı sağlaması adına işgücü, makine, finansman ve malzemeden oluşan sisteme insan figürünü de katarak geliştiren mühendislere duyulan ihtiyaçla endüstri mühendisliği alanı ortaya çıkmıştır.

Kamu Sektöründe Kalkınma Bakanlığı, KOSGEB, EPDK, TİB gibi kuruluşlarda, Otomotiv Sektöründe üretim, üretim planlama, tedarik gibi alanlarda, Hızlı Tüketim Malları Sektöründe üretimden satışa kadar pek çok alanda; Bankacılık Sektöründe müfettiş yardımcısı, genel müdür, KOBİ danışmanı olarak, Yazılım ve Bilişim Sektöründe ise yazılım analisti, iş analisti, yazılım testçisi olarak çalışabilen endüstri mühendislerinin çalışma alanları çok geniştir. 

Size sektördeki büyük şirketlerin kapısını aralayacak kaliteli bir eğitim alabilmek için Draft Yurtdışı Eğitim olarak tavsiye edeceğimiz birkaç tane okul var. Öncelikle alacağınız diplomanın tüm Avrupa ve Türkiye’de kolayca tanınırlığı olacağı için Avrupa’daki ilk 1000 üniversite hem kaliteli bir eğitim hem de güzel bir üniversite hayatı için iyi bir tercih olacaktır. Mezun olacağınız okul eğitim kalitesi ile kendisini ispat etmiş bir okul olacağından, yurtdışında yabancı dilinizi geliştirirken pek çok kültürden insan tanımanızın ise iletişim becerilerinizi geliştireceğinden dolayı, meslek hayatına girdiğinizde aranan bir isim olacaksınız. Buna ek olarak Avrupa’daki ilk 1000’e giren üniversitelerden mezun olduğunuzda yurtdışında yaşama ve çalışma şansını da elde etmiş olacaksınız. 

Letonya, Estonya ve Litvanya gibi Baltık Ülkeleri’nin ev sahipliği yaptığı Letonya Üniversitesi, Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi, Kaunas Teknoloji Üniversitesi, Riga Teknik Üniversitesi ilk 1000’de yer alan üniversitelerden bazılarıdır. Baltık ülkeleri, Avrupa ülkeleri arasında öğrenim ücretleri ve yaşam koşulları açısından en uygun ülkelerden birkaçıdır. Üstelik genel itibariyle çok güvenli ve huzurlu ülkeler olarak bilinirler. 

Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın İzmir, Ankara ve İstanbul’daki ofislerine gelerek ya da bizimle iletişime geçerek yurtdışında endüstri mühendisliği okuyabileceğiniz üniversiteler ve öğrenim ücretleri hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Kariyerinizin en önemli adımını atmak için vakit kaybetmeyin, Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak geleceğinizi planlamaya başlayalım!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız