DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Avrupa'da Grafik Tasarım İçin Hangi Ülkeler Tercih Edilmeli?

Grafik tasarımı, dijital dizaynın gelişmeye başladığı yıllardan beridir revaçta olan, gerek sanata gerek de reklamcılığa yeni bir soluk getirmesiyle gözleri üzerine çekmiş bir alandır. Çoğu saygın üniversitenin üzerine eğilmeye başladığı bu alanın mezunları sosyal medyanın ve tasarım bazlı reklamların büyük bir güç elde ettiği günümüzde geniş çaplı ve bol kazançlı iş imkanları bulmaktadır. Sunduğu imkanların bolluğundan dolayı zorlayıcı bir hazırlık sürecine sahip olan grafik tasarım bölümünde öğrenim görmek isteyen birçok aday hem akademik imkanların fazlalığı hem de hazırlık sürecinin görece kolaylığından dolayı yurtdışına yönelmektedirler. Bu alana ilgi duyuyorsanız, yurtdışında ve özellikle Avrupa'da grafik tasarım için hangi ülkeleri tercih etmelisiniz sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Avrupa, yurtdışında alınacak bir grafik tasarım eğitiminin olabilecek en kaliteli şekilde verildiği üniversiteleri içerisinde bulundurmaktadır. Yıllardır geliştirilen tasarım yazılımlarının ve pazarlama stratejilerinin merkezi olan Avrupa bu sebepten dolayı grafik tasarım bölümünün beyin takımı olarak adlandırılabilecek akademisyenleri ve bu akademisyenlerin görev yaptıkları üniversiteleri dünyaya kazandırmıştır. 

Avrupa'da yüksek standartlara sahip bir grafik tasarımı eğitimi alabileceğiniz ülkelerin başında ise Polonya gelmektedir. Ucuz öğrenim imkanları, sınavsız üniversite fırsatı ve öğrencilere sunduğu yarı zamanlı çalışma imkanlarıyla yurtdışı eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercihlerinin arasında da ilk sıralarda yer alan Polonya'da alınabilecek bir grafik tasarımı eğitiminin merkezlerinden biri 1919 yılından bugüne eğitim vermekte olan Poznan Güzel Sanatlar Akademisi'dir. 

Polonya'nın sanat başkenti olarak tanınan Poznan'da bulunan okul "Dekoratif Sanatlar Okulu" ismiyle eğitim hayatına başlamıştır. Sonrasında "Devlet Sanat Enstitüsü" adını alan Poznan Güzel Sanatlar Akademisi, şimdiki adını alana kadar birçok isme sahip olmuştur. 

Bu yoğun isim değişimi aynı zamanda okulun yapısının ve fakültelerinin de devamlı dönüşümlere maruz kalmasına ve okulun akademik geleneğinin sanatsal ve entelektüel değer arayışına son derece açık bir şekilde şekillenmesine neden olmuştur. Klasikten modern döneme sayısız sanat akımını tek potada eritmeyi başaran kurum, grafik tasarım bölümünün gerektirdiği özgünlüğü ve özgürlüğü bu şekilde öğrencilerine sağlamayı başarmıştır.

Avrupa'nın sanat açısından en gelişmiş ülkelerinden birisi olan İtalya'da yer alan Accademia Italiana, grafik tasarım konusunda yurtdışı eğitimi almak isteyen öğrencilerin bir başka tercihidir. Floransa ve Roma'da iki adet kampüsü bulunan okul öğrencilerin yaratıcı potansiyellerini gerçekleştirebilecekleri bir akademik anlayışa sahiptir. Grafik tasarım alanında eğitim veren öğretim görevlilerinin yeni fikirlere açık yaklaşımlarıyla Avrupa'da adını duyurmayı başarmış Accademia Italiana'da bugüne kadar binlerce öğrenci eğitim almıştır. Bu öğrenci akışının enstitü ile temas halinde olan yüzlerce profesyonelle bir araya gelmesi de okulu güncel bir yüksek öğrenim merkezi haline getirmiştir.

Yurtdışında ve Avrupa’da grafik tasarımı eğitimi almak ve yurtdışı eğitimi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için, alanında kendini uzmanlaştırmış eğitim danışmanlarımızla İzmir, Astanbul ve Ankara’da bulunan ofislerimizde görüşebilirsiniz. Parlak bir geleceğe adım atmak için Draft Eğitim’e gelin!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız