DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Avrupa'da Hangi Ülkede Uygun Fiyatlı  Yurt Dışı Eğitimi Alınır?

Avrupa'da birçok öğrenci dostu ülke bulunmaktadır. Eğitimini yurt dışında devam ettirmek isteyen Türk öğrenciler için bu ülkeler oldukça saygın kurumları bünyesinde barındırır. Polonya, Ukrayna, Rusya, Litvanya gerek sundukları eğitim gerek yaşam maliyetlerinin uygun oluşu açısından, yurt dışında okumak isteyen kişiler için uygun ülkelerdir. Peki bu ülkelerde hangi üniversitelerde eğitim alınmalıdır? Bu okullar sınavsız mıdır? YÖK denkliği bulunur mu?

Polonya Üniversiteleri
Polonya üniversiteleri yurt dışında uygun fiyatlarla sınavsız bir eğitim almak isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında yer alır. Ülkede birçok saygın kurum yer almaktadır. Bunlardan ilki Jagiellonian Üniversitesi'dir. İlk 1000'de yer alan kurum, Polonya’nın en eski yüksek öğrenim kurumudur. Kopernik, Karol Olszewski ve Papa II. John Paul gibi tarihte yeri olan önemli isimler bu üniversitede eğitim görmüştür.

Dünya üniversiteleri arasında en iyi %3’lük dilimde yer alan Varşova Üniversitesi, Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (Şangay Sıralaması olarak da bilinir) gibi uluslararası sıralamalarda yüksek pozisyonlardadır. Öğrencilerin büyük çoğunluğunun üniversite ve eğitim programı seçiminden memnun olduğunu gösteren, üniversite tarafından gerçekleştirilen yıllık anketler Varşova Üniversitesinin eğitim kalitesini ortaya koymaktadır.

Ukrayna Üniversiteleri
Öğrenci dostu ülkeler arasında bulunan Ukrayna, sınavsız eğitimi ile de dikkat çekmektedir. Kiev Politeknik Üniversitesi, Ukrayna'nın önde gelen kurumları arasında yer alır. Kiev Politeknik Üniversitesi bölümleri okumak için meslek lisesi veya lise diploması yeterli olmaktadır. Kiev Politeknik Üniversitesi taban puanları yoktur. Lise veya meslek lisesi mezunları Kiev Politeknik Enstitüsü bölümlerinde İngilizce veya Rusça eğitim alınabilir. 

Sumy Devlet Üniversitesi, Ukrayna'nın ve hatta Avrupa'nın önde gelen saygın kurumları arasında dikkat çekmektedir. Uluslararası faaliyetlerde; Sumy Devlet Universitesi, ABD, İngiltere, Almanya, Avusturya, Fransa, Belçika, İsveç, Polonya, Litvanya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Romanya, Japonya, Güney Kore, Çin, Rusya Federasyonu'ndan 200'den fazla partnerle işbirliği yapmaktadır. Magna Charta Universitatum, Uluslararası üniversiteler Birliği, Üniversiteler Avrupa Birliği, Dünya Sağlık Örgütü ve birçok uluslararası öğüte üyedir.

Uygun fiyatlarla yurt dışı eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde yüz yüze görüşebilirsiniz.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız