DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Avrupa'da Hangi Üniversitelerde Tıp Eğitimi Alabilirim?

Yurt dışında tıp eğitimi almak pek çok açıdan avantajlı bir tercihtir. Uzunca bir süredir eğitim konusunda yaptığı atılımlar ve ekonomik yaşam koşullarıyla bazı yurt dışı üniversiteleri, yurt dışında tıp okumak isteyen öğrenciler için oldukça ideal kurumların başında gelmektedir. Peki bu üniversiteler hangileridir? Avrupa'da en iyi tıp eğitimi nerede alınır?

Nijniy Novgorod Devlet Tıp Akademisi - Rusya

Yurt dışında alınacak bir Tıp eğitiminin ilk tercihlerinden birisi elbette sunduğu sınavsız eğitim seçeneğiyle ve öğrencilere sağladığı geniş imkanlari ile Rusya’dır. Tıp konusunda öncü bir ülke olan Rusya’da alınabilecek en iyi Tıp eğitimini veren üniversitelerin başında da Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi gelmektedir. 1920 yılında kurulan ve 800 üzerinde öğretim elemanını, 7 fakülte üyesini, 80 bölümü, 108 profesörü, 201 doçenti ve 1000’e yakın öğretim kadrosu üyesini bünyesinde barındıran üniversite toplamda 3000 aktif öğrencisiyle sadece tıbbi ve bilimsel araştırma faaliyetlerinin merkezi değil aynı zamanda Rusya’nın en önemli eğitim ve kültür merkezlerinden birisidir. İleri klinik uygulamalara, yüksek düzeyde araştırma faaliyetlerine sahip olan kurum öğrencilerinin yüksek donanımla mezuniyetini sağlamaktadır.

Kazan Devlet Tıp Üniversitesi - Rusya

Tıp eğitiminde 200 yıllık tecrübesiyle, Kazan Devlet Tıp Üniversitesi köklü ve uluslararası nitelik taşıyan bir üniversitedir. Üniversiteye her yıl dünyanın 57 ülkesinden 700'den fazla öğrenci kayıt yaptırmakta olup bunların yarısı İngilizce eğitim alır. Bunun yanı sıra, Rusya'nın uzak bölgelerinden ve komşu bölgelerden gelen pek çok öğrenci de KDTÜ bünyesinde eğitim görmektedir. Uluslararası eğitim, KDTÜ'nün önceliklerinden biridir. Günümüz itibariyle Kazan Devlet Tıp Üniversitesi'nde 5500'den fazla tıp öğrencisi, klinik pratisyen ve stajyer bulunmaktadır. Eğitim faaliyetleri 9 fakültede 65 bölüm bünyesinde gerçekleştirilir ve üniversitenin akademik kadrosu 1500 araştırmacı ve öğretim görevlisinden oluşmaktadır.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi - Azerbaycan

1919 yılında Bakü Devlet Ünversitesi bünyesinde açılan 4 fakülteden biri olan Azerbaycan tıp fakültesi, 1991’de Sovyetler Birliği’nin parçalanması ile bağımsızlığını yeniden kazanan Azerbaycan, eğitim kalitesini daha da arttırmak için birçok çalışma içerisine girmiş bugünkü yapılanmasını oluşturmuştur. 7 fakülte ile eğitim veren üniversitede 7500 öğrenci bulunmaktadır. Seçkin akademisyenlerin eğitim verdiği üniversite modern ekipmanlarla desteklenen hastane ve klinikleriyle Avrupa standartlarında imkanlara sahiptir.  Azerbaycan Tıp Üniversitesi Kampüsü; 4 hastane, kapalı spor salonu, 6 öğrenci yurdu, 200 ve 500 kişi iki konferans salonu, spor alanları, 6 adet eğitim binası, kütüphane, birçok klinik, bilimsel araştırma merkezleri, kafeteryalar, büfeler ve daha birçok farklı yapıdan oluşmaktadır.

Yurt dışında uygun fiyatlarla sınavsız bir şekilde tıp eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız