DRAFT BLOG

Tüm Çekya İçerikleri
Tüm İtalya İçerikleri
Tüm Bosna Hersek İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Avrupa’da İngilizce Eğitim Veren Mimarlık Okulları

Avrupa’da mimarlık okumaya karar vermek tek başına heyecan verici bir seçimdir. Çok çeşitli mimari üsluplar ve tarihi binaların arasında mimari tasarım ve inşaat bilginizi daha da geliştirme fırsatı bulacağınıza şüphe yoktur. Sizi zorlayabilecek tek konu muhtemelen yabancı dil olsa da Avrupa’nın en iyi mimarlık okulları arasında İngilizce eğitim veren pek çok kurum vardır.

Liverpool Mimarlık Fakültesi

Liverpool Üniversitesi Mimarlık Fakültesi hem genel mimari hem de tasarım çalışmalarına yoğunlaşan programlar sunmaktadır. İngiltere’de yer aldığı için eğitim dili doğal olarak İngilizcedir. Liverpool, aynı zamanda iki yıllık tam zamanlı mimarlık yüksek lisans programı ve bir yıllık mimaride sürdürülebilir çevre tasarımı yüksek lisans programı da bulunmaktadır. Özellikle mimaride sürdürülebilir tasarımların günümüzde revaçta olduklarını göz önünde bulundurursak böyle bir yüksek lisans programı kariyeriniz açısından çok faydalı olacaktır.

Katalan Yüksek Mimarlık Enstitüsü

Katalan Yüksek Mimarlık Enstitüsü veya IAAC, son teknolojiye dayalı araştırmalar ve bina yapımı konusunda uzmanlaşmıştır. Okul Barcelona’da (İspanya) yer alsa da eğitim dili İngilizcedir. Gerçek bir uluslararası atmosfer sunan okulda Polonya, Amerika Birleşik Devletleri, İtalya ve Çin başta olmak üzere 35’i aşkın ülkeden öğrenciler ve öğretim üyeleri yer almaktadır. IAAC’de hem bir yıllık hem de iki yıllık yüksek lisans programları bulunmaktadır.

Glasgow Sanat Okulu

Birleşik Krallık’ın önde gelen sanat okullarından biri olan Glasgow Sanat Okulu, İngilizce eğitim almak için harika bir seçimdir. İskoçya’nın sanatla yoğrulan kenti Glasgow’da küçük ve topluluk anlayışına dayalı bir okuldur. Mackintosh Mimarlık Fakültesi, mimarlık alanında iki yüksek lisans programı ve bir mimarlık+mühendislik yüksek lisans programı sunmaktadır. Bu bölümde mühendislik öğrencileri inşaat mühendisliği derecesi kapsamında dersler alabilmektedir.

Staedelschule Güzel Sanatlar Akademisi

Staedelschule Akademisi, Frankfurt/Almanya’da yer alan bir uluslararası akademidir. Öğrencilerinin yaklaşık %60’ı başka ülkelerden gelmektedir. Staedelschule, materyal teknolojisinde güncel tasarım becerilerine yönelik ihtiyacı vurgularken güzel sanatlarla yakın ilişkisini sürdüren bir yüksek mimarlık programı sunulmaktadır. Çok fazla uluslararası öğrencisi olduğu için İngilizce eğitim verilmektedir.

Avrupa’da mimarlık eğitimi alabileceğiniz iyi okullar ve programlar elbette bunlarla sınırlı değildir. Hem kariyeriniz hem de eğitim deneyimizin açısından çok şey vadeden diğer okul ve programlar için Draft Eğitim Danışmanlığı olarak işbirliği yaptığımız diğer okulları inceleyebilir, kayıt işlemlerinizi profesyonel danışmanlarımız eşliğinde sorunsuz tamamlayabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız