DRAFT BLOG

Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Avrupa'da Kaliteli Teknik Eğitim:  Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü

Almanya'nın en eski teknik üniversitesi olan Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü,1825 yılında kurulmuştur. Şu an özellikle mühendislik ve bilgi teknolojileri alanlarında Avrupa’nın ve dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir. RWTH Aachen ve Münih Teknik Üniversitesi ile birlikte Almanya’nın üç elit teknik üniversitesinden biri olarak kabul görmektedir. 2019 QS Dünya Üniversiteler Sıralamasına göre Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü dünyanın en iyi 116. ve mühendislik alanında en iyi 59. üniversitesidir. İş dünyasında saygınlık açısından ise dünya çapında 31. sırada kendine yer bulmuştur. 2014 yılı WiWo sıralamasına göre KİT Almanya'nın endüstri, makina ve bilgisayar mühendisliği alanlarında 1 numaralı üniversitesidir.

Üniversitenin Bölümleri
Üniversite bünyesinde 23.905 öğrenci ve 9.139 çalışan yer almaktadır. Bu  öğrencilerin yaklaşık %20'si Almanya dışından gelen öğrencilerden oluşmaktadır. Bütçesi 299 Milyon Euro olan oluşan kurumun ana  çalışma alanları mühendislik bölümleri olarak belirlenmiştir. Bunların arasında Bilgisayar Bilimleri, Makina Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümleri öne çıkmaktadır. Bünyesinde 11 fakülte bulunan okulun diğer programları ise Matematik, Fizik, Kimya ve Biyoloji, Sosyal Bilimler, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, İşleme Teknolojisi ve Ekonomi şeklindedir. 

Başarılarla Dolu Bir Kurum
Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü, TU9  Alman Teknoloji Enstitüleri'nin bir üyesidir. Üniversite, Alman Üniversiteleri Mükemmellik İnisiyatifi’nin bir parçası olarak 2006’da mükemmellik statüsü kazanmıştır. Uluslararası alanda kabul görmüş Times Higher Education’ın sıralamasında Bilgisayar Bilimleri programlarında dünya çapında 42. sırada olan KIT, Makine Mühendisliği gibi alanlarda da dünya çapında lider üniversitelerden biridir. Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü 2018 yılına kadar geçen sürede, toplamda 6 adet  Nobel ödülüne layık görülmüştür. Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü, Heinrich Hertz, Karl Friedrich Benz ve SAP SE'nin kurucuları da dahil olmak üzere, birçok mucit ve girişimciyi bünyesinde barındırmıştır. Bunlardan bazıları üniversitede ders vermiş ve bazıları da KIT’den mezun olmuştur.

Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü'ne kayıt yaptırmak ve daha detaylı bilgi almak için eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız