DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Avrupa'da Lisans Tamamlama Yapabileceğiniz Bölümler

Lisans tamamlama; 2 yıllık bir üniversite mezunu öğrencinin bölümünü 4 yıllık bir programa tamamlama sürecidir. Ülkemizde bu süreci tamamlamak için öğrenciler DGS'ye girmektedir. Ancak sınav sisteminin yeterli kadar iyi olmayışı ve bölümlerin fazla puan istiyor roluşu dolayısıyla pek çok öğrencimiz istedikleri 4 yıllık programa yerleşememektedirler. Bu durumda  yapılabilecek en akıllıca çözüm, Avrupa'da sınavsız bir şekilde lisans tamamlama yapmaktır. Peki bu bölümler hangileridir?

Avrupa'da  lisans tamamlama bölümleri olarak Hukuk, Mimarlık, Danışmanlık ve Rehberlik, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler gibi bölümleri tercih edebilirsiniz. Makedonya'da bu üniversitelerde ve bu bölümlerde istediğiniz lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Sadece sınavlara girmek için Makedonya’ya gideceğiniz zamanlarda konaklama ihtiyacınızı da kolaylıkla karşılayabileceğiniz kiralık evler ve apartlar bulunmaktadır. Özellikle Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Fon Üniversitesi'nde uzaktan eğitim bölümlerine kaydınızı yaptırabilir ve lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.  Makedonya'da yer alan bu üniversitelerde lisans tamamlama eğitimini Türkçe olarak alabilmenizin yanı sıra diğer dillerde de alma şansına sahipsiniz. Sınavsız kayıt yaptırabileceğiniz bu üniversitelerde kaliteli ve uluslararası standartlar ölçüsünde eğitim sunulmaktadır.

Avrupa Üniversiteleri Ve Lisans Tamamlama

Lisans eğitiminizi yurt dışında tamamlamanız halinde farklı kültürleri tanıyabilir, ek yabancı dil öğrenebilir ve sektördeki rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Sağlık alanında lisans tamamlamak istediğiniz takdirde başvurabileceğiniz bölümler; Tıp, Diş Hekimliği, Fizyoterapi ve Psikoloji olarak sıralanır. Tıp alanında lisans tamamlama yapabileceğiniz üniversiteler arasında Sumy Devlet Üniversitesi (Ukrayna), Wroclaw Tıp Üniversitesi (Polonya), Lodz Tıp Üniversitesi (Polonya), Varşova Tıp Üniversitesi (Polonya), Jagiellonian Üniversitesi (Polonya), Belgrad Üniversite (Sırbistan) ve Karazin Kharkiv Üniversitesi (Ukrayna) yer alır.

Uzaktan eğitim konseptiyle alabileceğiniz bu eğitimde istediğiniz bölümde sınavsız eğitim alma ve lisansınızı tamamlama imkanı bulabilirsiniz. Uzaktan eğitim, iletişim teknolojilerini kullanması ve kişilerin mekândan bağımsız olarak eğitim almasını sağlaması açısından büyük bir kolaylık sunmaktadır. Uzaktan eğitim alarak tamamen bağımsız bir şekilde, sadece sınavlara girmek suretiyle lisans eğitiminizi tamamlamanızı sağlar. Üstelik eğitimi yurt dışında alarak lisansınızı tamamlayabilirsiniz. Uzaktan eğitim lisans tamamlama bölümleri bugün pek çok yurt dışı üniversitede yer almaktadır. Uygun yaşam şartları ve kaliteli üniversite seçenekleriyle Makedonya, lisans tamamlama yapabileceğiniz en iyi seçeneklerin başında gelir.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ve alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşerek yurt dışı eğitimi hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız