DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Avrupa'da Makine Mühendisliği Okumak: Baltık Ülkeleri

Makine Mühendisliği, matematik ve fizik alanlarının bir birleşimi niteliğindedir. Bir enerji türünü, bir diğer enerji türüne çevirerek iş üreten veya tüketen mekanizmaya makine denmektedir ve bu mekanizmaya verilebilecek en iyi örnek arabalardır.

Dünyanın saygın kurumlarınca yapılan sıralamaya göre dünyanın en iyi otomobilleri listesinde çok uzun yıllardır yerlerini koruyan Volkswagen, Mercedes Benz, Bugatti, BMW, Audi, Alfa Romeo, Citroén gibi Avrupa ülkelerine ait markalar mevcuttur. 

Avrupa’nın kuzeyinde yer alan ve mühendislik alanında önemli gelişme gösteren Letonya, Estonya ve Litvanya’dan oluşan Baltık ülkeleri, kendilerine has kültür ve yaşam tarzları ile yaşaması keyifli ülkelerdir. Avrupa’nın en eğitimli ülkelerinden biri olarak kabul edilen Litvanya’nın 3 milyonluk nüfusunun büyük çoğunluğu en az iki yabancı dil bilmektedir. 

Letonya, Avrupa Birliği üyesi olup Baltık Denizi kıyısında yer alan çok kültürlü ve kendine has bir havası olan Baltık Ülkesidir. İnsanı doğal güzellikleri ile büyüleyen Letonya’nın başkenti Riga, 1201’de kurulmuş Avrupa’nın en eski şehirlerinden biridir. Tarihine ve kültürüne bağlı olsa da Riga ev sahipliği yaptığı üniversitelerdeki öğrenci nüfusuyla oldukça genç, dinamik ve yaşanası bir şehir haline gelmiştir. 

Bireysel eğitim yaklaşımı ile düzenledikleri küçük ve az nüfuslu sınıflarda öğrencileri ile tek tek ilgilenilme olanağı sağlayan Letonya üniversitelerinin oldukça gelişmiş bir eğitim sistemi vardır. Bağımsız Öğrenci Yönetimi bulunan Letonya üniversitelerinde her etnik kültürden öğrencinin rahat etmesi hedeflenmektedir.

Riga Teknik Üniversitesi, 1862’de kurulmuş Baltık bölgesinin en eski teknik üniversitedir. 9 fakültesi bulunan Riga Teknik Üniversitesi, dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesinde yer alıyor olup diploması uluslararası alanda geçerli olan bir okuldur. Lise diplomanız ile kayıt yaptırabilir İngilizce dilinde eğitim alabilirsiniz. 

Bir diğer Baltık ülkesi Litvanya’nın ev sahipliği yaptığı Kaunas Teknoloji Üniversitesi, dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde yer alan, esnek disiplinlerarası çalışma programları ile tanınan ve uluslararası arenada kabul gören başarılı bir üniversitedir. 16 lisans ve 24 yüksek lisans programı sağlayan Kaunas Teknoloji Üniversitesi, aynı zamanda öğrencilerine değişim programları, staj olanakları, girişimcilere yönelik imkanlar ve spor faaliyetleri gibi pek çok imkan sunmaktadır. KTÜ, Baltık ülkelerinin en büyük kariyer fuarına ve Bloomberg Finans Piyasası laboratuvarına ev sahipliği yapmaktadır.

Oldukça uygun fiyatlara yaşamınızı sürdürüp eğitim alabileceğiniz Baltık ülkelerindeki üniversitelerde Makine Mühendisliği bölümünde okumak için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek. Alanlarında uzman ve deneyimli Draft Yurtdışı Eğitim‘in danışmanları ile İzmir, Ankara ve İstanbul’daki ofislerimizde görüşebilir ve eğitim hayatınızdaki bu önemli adımı atarken profesyonel yardım alabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız