DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Avrupa'da Mimarlık Eğitimi Alabileceğiniz 4 Önemli Üniversite

Binaları ve diğer fiziki yapıları tasarlama ve kurma sanatı olan mimarlık, bugün üniversitelerde en çok tercih edilen bölümlerden biridir. Türkiye’de mimarlık eğitimi almak isteyen ancak sınav sistemine takılan öğrenciler için yurt dışındaki üniversiteler önemli alternatifler oluşturmaktadır. Yurt dışındaki bazı üniversitelerde mimarlık eğitimi almak için sınav şartı olmaması da bu konuda büyük bir avantaj sağlar. Bu yazımızda Avrupa'da mimarlık eğitimi alabileceğiniz 4 önemli üniversiteyi bir araya getirdik.

Odessa İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi - Ukrayna
Öğrenci dostu ülkelerin başında gelen Ukrayna, yurt dışında mimarlık eğitimi alabileceğiniz üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır. 1930 yılından beridir eğitim ve öğretim hayatını sürdürmekte olan Odessa Devlet Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi, Ukrayna'nın en önemli üniversiteleri arasındaki yerini korumaktadır. Kendini geliştirmek adına AB Üniversiteler Birliği'ne giriş yapmış olan üniversitede, çok sayıda  eğitim binası, özel laboratuvarlar, bilgisayar odaları, yabancı dil laboratuvarları ve geniş bir kütüphane bulunmaktadır. Odessa İnşaat ve Mühendislik Akademisi'nin öğrencilerine sağladığı cömert yurt imkanları da mevcuttur. Okulun içerisinde yer alan farklı yurt seçenekleri, yabancı öğrenciler için oldukça önemlidir. Öğrencilerinin öğrenim hayatının yanı sıra kültürel ve spor faaliyetleriyle de ilgilenen üniversite spor merkezleriyle de ismini duyurmuştur.

Uluslararası Balkan Üniversitesi - Makedonya
Makedonya, bir diğer öğrenci dostu ülkedir. Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunan Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversite olup Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerine cevap veremeyen öğrenciler için uygun alternatiflerin başında gelmektedir. Türkiye’de yüksek puan gerektiren hukuk, mühendislik, mimarlık gibi bölümlere Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde üniversite sınavı puan engeline takılmaksızın başlayabilirsiniz. Dolayısıyla Türkiye’de istediği bölümde eğitim alma fırsatı bulamayan öğrenciler için Uluslararası Balkan Üniversitesi çok iyi bir seçenek teşkil etmektedir. 

Leibniz Hannover Üniversitesi - Almanya
Almanya, Avrupa'da kaliteli eğitim alabileceğiniz ülkelerin başında gelmektedir. Adını ünlü filozof ve matematikçi Leibniz’den alan Leibniz Hannover Üniversitesi veya kısaca Hannover Üniversitesi Almanya’nın en köklü üniversitelerinden biridir. Mevcut durumda 29.781 öğrencisi bulunmakta ve bu öğrencilerin %17’lik bir kısmı uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır.  Ayrıca üniversite 9 fakültede 80’den fazla enstitüde 3.203 araştırmacı öğretim üyesi ve bunların içinde bulunan  334 profesör çalışma yürütmektedir. Bunların dışında Üniversitede 1.652 teknik ve idari personel görev yapmaktadır. Üniversite’nin ana binası Welfengarten’da bulunan Welfenschloss Kraliyet Sarayı’dır. 

Pecs Üniversitesi - Macaristan
Peç Üniversitesi, 20.000 öğrenci, 4.000'den fazla yabancı öğrenci ve 1.400 akademisyenle Macaristan'ın yüksek kaliteli araştırma ve eğitim seçenekleri sunan en büyük yüksek öğrenim kurumları arasındadır. On fakültede sunulan geniş kapsamlı eğitim programları hemen hemen her alanı kapsamaktadır. Öğrenciler eğitimlerine lisans düzeyinde (BA/BSc), yüksek lisans düzeyinde (MA/MSc) veya doktora düzeyinde (Doktora, DLA) devam edebilirler. 

Avrupa'da mimarlık eğitimi alabileceğiniz diğer kurumlar hakkında bilgi almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız