DRAFT BLOG

Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Avrupa'da Moda Tasarım Üniversiteleri

Moda ve Tasarım okulu dendiği zaman akla ilk gelen ülke hiç kuşkusuz İtalya'dır. İtalya'daki Moda ve Tasarım üniversiteleri dünyaca ünlüdür. Ana kampüsü Milano'da bulunan Accademia del Lusso; son derece uzmanlaşmış bir Moda ve Tasarım okuludur. Okulun yerleşkesi, sektördeki gerçek profesyoneller için önemli bir yer olan Milano'daki Via Montenapoleone üzerinde yer almaktadır. Bu prestijli İtalyan Moda ve Tasarım okulu; iş piyasasının ihtiyaçlarını, moda sektöründe saygın bir kariyere başlamak isteyenlerin istekleriyle birleştirmek amacıyla kuruldu. 

Sektörün En İyileri Accademia del Lusso'da Sizi Bekliyor
Accademia del Lusso'daki tüm öğretmenler, moda, tasarım ve lüks sektörlerinin önde gelen işletmelerinde görev alan profesyonellerdir. Bu modern kurum, liseden mezun olup moda dünyasına sağlam adımlarla ilerlemek isteyen öğrencilere ve moda dünyasına büyük ilgi duyan kişilere kalifiye bir moda eğitimi sunmaktadır. Bununla beraber Accademia del Lusso Moda ve Tasarım Okulu, halihazırda zaten bu büyüleyici sektörde çalışan ve profesyonel CV'lerini pekiştirmek ve zenginleştirmek için kendilerini eğitim uzmanlarının ellerine bırakmak isteyen profesyoneller tarafından da tercih edilmektedir. Accademia del Lusso’nun eğitim faaliyetlerinin amacı, öğrencilerin interaktif derslere, proje atölyelerine, podyumlara, özel etkinliklere ve defilelere katılımı ile moda dünyasıyla edindikleri bilgileri doğrudan pekiştirmelerini sağlamaktır. 

Milano Politeknik Tasarım Okulu İle Hayalleriniz Gerçeğe Dönsün
Milano Politeknik Tasarım Okulu bir diğer adı ile Scuola Politecnica di Design; AIAP ve ASFOR gibi İtalyan tasarım derneklerinin bir üyesidir. SPD aynı zamanda Cumulus akademik ağının da bir üyesidir. Cumulus; Tasarım, Sanat, Moda ve Medya disiplinlerinde eğitim veren üniversite ve okulların 1990 yılında oluşturdukları bir dernektir. CUMULUS aynı zamanda 2011 yılında  UNESCO tarafından tanınmış olup, çeşitli ülkelerden 192 üyesi ile beraber akademik çalışmalarını sürdürmektedir. 

İtalya'nın saygın tasarım okullarından biri olan kurumun, aynı zamanda bir çok ödülü bulunmaktadır. Okul, onuncu Milano Trienal Sergisinde altın madalya kazanmıştır. 1994 yılında ise Endüstriyel Tasarım Derneği (ADI) tarafından iki kez Endüstriyel Tasarım ödülüne layık görülmüştür. Eğitim dili İngilizce olan kurum; Araba, Yat, Ulaşım Araçları Tasarımı / Grafik, 3D, Web, Görsel Tasarım / İç Mimari ve Ürün Tasarımı gibi bölümlerde eğitim vermektedir. 

Üniversitelerimiz hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız