DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Avrupa'da Mühendislik Eğitimi Almak Pahalı Değil!

Yurt dışında mühendislik okumak istiyorsunuz fakat nispeten daha hesaplı bir tercih yapmak mı istiyorsunuz? Güzel haber, bu mümkün: Avrupa’da mühendislik okumak, hatta en iyi mühendislik okullarında eğitim almak ve bunu kendi cebinize göre yapmak artık mümkün. Daha da iyi tarafı, uygun fiyatlı mühendislik bölümleri olan üniversiteler genellikle sınavsız yükseköğretim politikası uygulayan ülkelerde bulunuyor.

Hangi ülkelerden bahsediyoruz? Sınavsız öğrenci kabul eden üniversitelerin başında Rusya geliyor. Ayrıca Rusya, mühendislik eğitimine yaptığı yatırımlarla Almanya’yı aratmayacak kalitede teknik üniversitelere sahip. Çoğunlukla sektörel çalışma alanlarına istihdam yaratma hedefi taşıyan bu üniversiteler Sovyetler Birliği’nin kaliteli yüksek öğretim geleneğini temsil ediyorlar. Bunun dışında Letonya, Polonya, Azerbaycan gibi ülkelerde de uygun fiyatlı mühendislik eğitimi görmeniz mümkün.

Şimdi bu üniversitelerden bazılarını birlikte inceleyelim. 

Riga Teknik Üniversitesi, Letonya

Riga Teknik Üniversitesi (RTU) Letonya’nın başkenti Riga’da 14 Ekim 1862'de kurulmuş olup Baltık bölgesinin en eski teknik üniversitesidir. Eski adı Riga Polytechnical Institute ve Riga Polytechnicum’dur; 1990’da Riga Teknik Üniversitesi olarak mevcut adını almıştır. Üniversite şu anda 9 fakülteden oluşmaktadır.
Riga Teknik Üniversitesi, Times Higher Education Dünya Üniversiteler Sıralaması 2016-2017'de 800+ bandında yer almaktadır. QS World University sıralamasının 2018 versiyonunda ise 651-700 aralığına yerleşmiştir.

Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi, Rusya

Rusya’nın Krasnodar şehrinde bulunan Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi Rusya’da bulunan en iyi teknoloji üniversitelerinden biri. 1918 yılından beri eğitim veren kurum 45 bilimsel araştırma, uygulama ve tasarım birimiyle birlikte 8 fakülteyi ve 5 enstitüyü, 1400’den fazla eğitim ve öğretmen personelini de bünyesinde barındırıyor. Kurum, yeni teknolojilerin uygulanması konusunda farklı öğretim yöntemlerinden, uluslararası ileri teknoloji metotlarından, medya teknolojilerine dayalı elektronik ders kitaplarından, simülatör sistemlerinden, laboratuvar kılavuzlarından, test ve öğretim sistemlerinden yararlanmaktadır.

Poznan Teknoloji Üniversitesi, Polonya

Üniversitenin misyonu, yükseköğrenimin her aşamasında bulunan öğrencilere ve yaşam boyu eğitim öğrencilerine bilimsel eğitim vermek, Üniversite’nin işbirliği içinde bulunduğu işverenler ve toplumun geneliyle yakın temas halinde bilimsel çalışmalar yürütmektir. 

PTÜ’yü dünyanın önde gelen teknik üniversitelerinden birine dönüştürmek, Avrupa'da tanınıp takdir edilen, dünyadaki eğitim kurumlarının aranan ortağı, yüksek kalitede eğitim veren ve dünya çapında bilimsel çalışma ve araştırma sunabilen bir üniversite haline getirmek vizyonuyla faaliyet göstermektedir.

Bize Ulaşın

Uygun fiyata okuyabileceğiniz yurt dışı üniversiteleri, Avrupa’nın en iyi mühendislik okulları gibi konularda merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımıza ulaşın. Bunun için sitemizdeki online iletişim formunu doldurabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız