DRAFT BLOG

Tüm Azerbaycan İçerikleri
Tüm Ukrayna İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Avrupa'da Müzik Eğitimi Alabilir miyim?

Müzik bir sanat dalı olduğu kadar bir bilim olarak da çok ilerlemiştir. Kompozisyon, ses teknisyenliği gibi farklı dallarda müzik eğitimi alınabilmektedir. Türkiye’de müzik eğitimi alınabilecek kaliteli üniversiteler bulunsa da, ne sayı ne de nitelik olarak Avrupa’daki okullar kadar yeterli değildir. Güzel Sanatlar fakülteleri kendilerini günümüz gerekliliklerine uygun olarak yenileyebilmiş değillerdir. Bu sebepten dolayı ülkemiz müzisyen adayları, Avrupa’da müzik eğitimi almanın yollarını araştırmaktadırlar.

Yurt dışında üniversite okumak bir konu, yurt dışında güzel sanatlar okumak başka bir konu olarak karşımıza çıkar. Avrupa’nın pek çok farklı ülkesinde kaliteli müzik eğitimi alma imkanı bulabilirsiniz. Bunun için de hedefinizi, planınızı kendi durumunuza uygun olarak belirlemelisiniz. Eğer nereden başlayacağınızı tam olarak bilmiyorsanız, şu an internette doğru bir yerdesiniz. Çünkü Draft Eğitim, uzman eğitim danışmanlığı kadrosuyla tüm yurt dışı eğitimi sürecinizde rehberlik hizmeti vermek için yanınızdadır. 

Şimdi birlikte, yurt dışında kaliteli müzik eğitimi alabileceğiniz üniversitelerden bazılarını tanıyalım.

Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Akademisi

Bu okulun temelleri 1923 yılında, Cumhuriyetimizin kuruluşunun yılında atılmıştır. İlk olarak Bakü Tiyatro Okulu olarak eğitim faaliyetlerine başlayan okul, 1991 yılında günümüzdeki adını almıştır. ADKGSA, önce yüksekokul, sonra enstitü ve en sonunda üniversite haline gelmiştir. Bu kurum Azerbaycan’ın en prestijli ve en köklü güzel sanatlar merkezlerinden bir tanesidir. Üniversitede toplam 34 farklı bölüm vardır. 

Macaristan: Debrecen Üniversitesi

Macaristan’ın ikinci büyük kenti olan Debrecen’de yer almaktadır. Macaristan’ın eğitim sürekliliği açısından en eski üniversitesi olarak bilinmektedir. 1538 yılında kurulmuş olan okul yüzyılları aşan bir eğitim geleneğinin taşıyıcısıdır. Eğitim kalitesi ulusal standartların çok üzerindedir. Yerel ve ulusal şirketlerle kurduğu işbirliği ilişkileriyle öğrencilerine yüksek kaliteli çalışma programları sağlamakta ve çalışma hayatına hazırlamaktadır. 

Rusya: Kazan Federal Üniversitesi

Rusya’nın en eski üniversitelerinden biridir, 200 yılı aşkın bir birikimi taşımaktadır. Seçkin akademisyenleri ve bu kişiliklerin getirdiği başarılarıyla ülke ve bölge çapında tanınan bir üniversitedir. Var olması, Kazan ve Volga bölgelerinin hem ekonomik hem de kültürel gelişimini şekillendirmiştir. “Federal” statüsünü 2010 yılında kazanmıştır. Bu zamandan itibaren eğitim faaliyetleri daha da hızlanmıştır. Rusya’da müzik okumak için gidilecek en uygun adreslerden biridir. 

Bize Ulaşın

Yurt dışı eğitimi almak ve kaliteli Avrupa üniversitelerini tanımak istiyorsanız Draft Eğitim uzman eğitim danışmanlarıyla irtibata geçebilirsiniz. Bunun için sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız gerekmektedir. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız