DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Litvanya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Avrupa'da Otomotiv Mühendisliği Eğitimi Nereden Alabilirim?

Makina Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği dallarının birleşiminden oluşan Otomotiv Mühendisliği; otomobil, kamyon ve otobüs gibi motorlu taşıtların üretiminde ve tasarımında yer alan bir meslek dalıdır. Üniversitelerin mühendislik fakültelerinde bölüm olarak yer alan otomotiv Mühendisliği bölümü için Türkiye'de üniversite sınavına girmek mecburidir. Ancak yurt dışında böyle bir durum söz konusu değildir ve birçok kaliteli okulda üniversite sınavına girmeden eğitim alabilirsiniz. İşte Avrupa'da Otomotiv Mühendisliği eğitimi alabileceğiniz saygın kurumlardan bazıları...

Çek Teknik Üniversitesi
Dünya'nın en kaliteli ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan Çek Teknik Üniversitesi, uluslararası alanda kabul görmüş bir yükseköğrenim ve araştırma kurumudur. Avrupa'nın merkezinde yer alan CTU, Prag'ın güzel tarihi kent merkezinde harika bir konumda rahat ve uygun fiyatlı bir yaşam olanağı sunmakla kalmaz, aynı zamanda çok geniş bir yelpazedeki teknik eğitim olanaklarıyla muhteşem kariyer fırsatları sunar.

Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi
Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi (VGTU), Litvanya’da yüksek nitelikli ve yaratıcı uzmanlar yetiştiren, yenilikçi bir üniversitedir. Teknolojiye dayalı bilimsel eğitim veren yükseköğrenim kurumları arasında lider olup iş piyasasına yönelik modern çalışmalara ev sahipliği yapar. Bilimsel araştırma ve deneysel geliştirme faaliyetleri bünyesindeki 14 enstitü, 2 araştırma merkezi ve 34 araştırma laboratuvarı tarafından gerçekleştirilmektedir.

Wrocław Teknoloji Üniversitesi
Polonya'da Otomotiv Mühendisliği okuyabileceğiniz saygın bir kurum olan Wrocław Teknoloji Üniversitesi, Polonya'nın önde gelen bir bilim ve eğitim merkezidir. Avrupa'da ve dünyanın geri kalanındaki teknik üniversiteler arasındaki konumu her yıl yükselmektedir. Araştırma potansiyeli, en yüksek seviyedeki eğitim kalitesi, inovasyon anlayışı ve sektörle işbirliği faaliyetleri, üniversitenin gelişimini göstermektedir. WBTÜ, iş piyasasında değer verilen ve aranan uzmanlar yetiştirmektedir. Üniversitenin kurucuları arasında Lviv ve Varşova'dan bilim insanları yer almaktadır. Kurulduğu günden bu yana önemli bir teknik eğitim merkezi olmuştur.

Yurt dışında eğitim almak ve yurt dışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşün. Bunun için tek yapmanız gereken aşağıda yer alan iletişim formunu doldurmak. Eğitim danışmanlarımız kısa sürede size geri dönüş sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız