DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Macaristan İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Avrupa'da Puansız Tıp Eğitimi Alabileceğiniz Prestijli Üniversiteler

Yurt dışında eğitim almak için zorlu sınavlara hazırlanmayı, kaygılanmayı, endişelenmeyi unutun. Artık sınavsız üniversiteler yurt dışında üniversite eğitimi hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyor. Her yıl daha fazla sayıda öğrenci, Avrupa’da lisans eğitimi almak için puansız bölümleri araştırıyor. Sınavsız üniversiteler, üniversite mezunu insan sayısını artırıyor, yurt dışında okuma hayalini de gerçek yapıyor. 

Sınavsız üniversiteler, sınav gereksinimi olmadan yurt dışında tıp, mühendislik, hukuk gibi normal koşullarda yüksek sınav başarısı gerektiren bölümleri okumanıza da olanak sağlıyor. Bu üniversitelerde mezuniyet sonrasında gireceğiniz denklik süreci, diplomanızı uluslararası olarak tanınır hale getiriyor. Bu da demek oluyor ki, gittiğiniz üniversiteyi tanıyan ülkelerde üniversite mezunu statüsü elde etmiş oluyorsunuz. Ancak bunu da dert etmeyin. Zira DraftEğitim'in anlaşmalı olduğu çoğu kurum YÖK tarafından tanınmakta olup, bölümlerinde denklik avantajı bulunmaktadır.

Sınavsız üniversite başvurusunun tek zor tarafı, gideceğiniz okulu seçmek. Çünkü başvuru sürecinde ihtiyacınız olan tek şey lise diploması. Bu seçim sürecini biraz olsun kolaylaştırabilmek için, size sınavsız tıp eğitimi alabileceğiniz bazı prestijli Avrupa üniversitelerinden bahsedeceğiz. 

Lublin Tıp Üniversitesi, Polonya

Lublin Tıp Üniversitesi, 1944’te kurulmuş, 1950’de bağımsız bir Tıp Akademisi haline gelmiştir. Yıllar içinde hemşirelik, eczacılık, diş hekimliği gibi yeni eğitim bölümleri kurum bünyesine eklenmiştir. 2001 yılında üniversitenin İngilizce Departmanı kurulmuştur. Böylelikle dünyanın pek çok farklı yerinden gelen öğrencilere İngilizce Tıp eğitimi verilmeye başlanmıştır. Okul, 2008’de Lublin Tıp Üniversitesi adını alarak tam teşekküllü bir tıp üniversitesi haline gelmiştir. 

Pecs Üniversitesi, Macaristan

Bu üniversitenin tarihi 14. yüzyıllara kadar uzanmaktadır. Yüzyılların ötesinden bir eğitim geleneğinin taşıyıcısı olarak Pecs Üniversitesi, Orta Avrupa’nın en eski ve köklü üniversitelerinden biridir.
Üniversitede 20.000 öğrenciye eğitim verilmektedir. Ayrıca 4.000'den fazla yabancı öğrenci ve 1.400 akademisyeni vardır. Üniversite, Macaristan’daki en yüksek kaliteli eğitim ve araştırma merkezlerinden biridir. On fakültede verilen geniş kapsamlı eğitim programları neredeyse tüm alanları kapsar. 

Bize Ulaşın

Avrupa’da sınavsız tıp eğitimi alabileceğiniz diğer kaliteli üniversiteler ve merak ettiğiniz her şey için uzman eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Bunun için sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. Doktor olma hayallerinizi ertelemeyin, Draft Eğitim ile bu hayali gerçeğe çevirmek için uzman eğitim danışmanlarımızdan yardım talep edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız