DRAFT BLOG

Avrupa'da Sınavsız Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi İle  Geleceğinizi Şekillendirin

Bilgisayar mühendisliği; bilgisayar donanımı ve yazılımı geliştirmek için gerekli olan bilgisayar bilimi ve elektronik mühendisliği alanlarını birleştiren bir mühendislik dalıdır. Bilgisayar mühendisleri genellikle sadece yazılım mühendisliği veya elektronik mühendisliği eğitimi yerine komplike bir şekilde elektronik mühendisliği (veya elektrik mühendisliği), yazılım tasarımı ve donanım-yazılım entegrasyonu alanlarında eğitim alırlar. Bilgisayar mühendisleri, bireysel mikro denetleyiciler, mikroişlemciler, kişisel bilgisayarlar ve süper bilgisayarların tasarımından devre tasarımına kadar, bilgi işlemin donanım ve yazılım yönüyle ilgilenirler. Bu mühendislik alanı yalnızca bilgisayar sistemlerinin nasıl çalıştığına değil, aynı zamanda daha büyük resme nasıl entegre olduklarına da odaklanmaktadır. Ülkemizde birçok saygın kurumda bilgisayar mühendisliği eğitimi verilmektedir ancak bu bölüm yüksek puan gerektiren bir bölümdür. Oysa yurt dışındaki üniversitelerde sınavsız bilgisayar mühendisliği eğitimi alabilirsiniz.

Kazan Devlet Teknoloji Üniversitesi - Rusya
Rusya’da alınabilecek bir teknoloji eğitimini en gelişmiş ölçütte veren üniversite, 1890 yılından beridir faaliyet göstermekte olan Kazan Teknoloji Üniversitesi’dir. Kazan şehrinin en eski eğitim kurumlarından birisi olan bu üniversite çeşitli araştırmalar ve yenilikler yürütmekte ve birden fazla disiplinde gelişmiş bir eğitim vermektedir. 300 profesörün, 1100 doçentin ve 30000 aktif öğrencinin bulunduğu kurum 70’in üzerinde eğitim programına sahiptir. Dünyanın 4 kıtasındaki 47 öğrencinin eğitim gördüğü kurum saygın bir devlet araştırma üniversitesidir. Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler için sağladığı müfredat ise oldukça başarılı bir eğitim modeli çizmektedir.

Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi - Macaristan
Avrupa'da üniversite düzeyinde mühendis yetiştiren ilk kurum sayılan Budapeşte Teknoloji Ve Ekonomi Üniversitesi; Macaristan'daki en önemli teknoloji üniversitesidir. Kurum, dünyanın en eski Teknoloji Enstitüsü olarak kabul edilir. 1782 yılında kurulan okul, bünyesinde bulunan sekiz fakülte 110'dan fazla programa ev sahipliği yapmaktadır. Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi'nde eğitim ve araştırma faaliyetlerine yaklaşık 1100 öğretim üyesi, 400 araştırmacı ve  çok sayıda davetli öğretim üyesi uzman katılmaktadır. Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi (BME), disiplinlerarası programlarda faaliyet gösteren bir devlet üniversitesidir. Eğitim, araştırma, yenilik ve doğrudan ek hizmetler fakülteler tarafından yürütülmektedir. Fakülteler arasındaki iş paylaşımı, hem eğitim hem de teknoloji alanında kendini ortaya koymaktadır. 

Yurt dışında sınavsız bilgisayar mühendisliği eğitimi alabileceğiniz birçok kurum vardır. Bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız