DRAFT BLOG

Avrupa'da Sınavsız Pedagoji Eğitimi

En yaygın olarak öğretme yaklaşımı olarak bilinen pedagoji; öğrenme teorisi ve pratiğidir. Pedagoji bu sürecin öğrencilerin sosyal, politik ve psikolojik gelişimini nasıl etkilediği inceler. Akademik bir disiplin olarak ele alınan pedagoji, eğitim bağlamında bilgi ve becerilerin nasıl aktarıldığına ilişkin çalışmaları içerir. Öğrenme sırasında meydana gelen etkileşimleri dikkate alır. Pedagoji genellikle öğretme eylemi olarak tanımlanır. Öğretmenler tarafından benimsenen pedagoji; öğrencilerin eylemlerini, yargılarını öğrencilerin anlayışlarını ve ihtiyaçlarını ve öğrencilerin geçmişlerini ve ilgi alanlarını dikkate alarak şekillenir. 

Ülkemizde pedagoji eğitimi almak için sınava girmek ve yeterli bir puan almak gerekmektedir. Oysa Avrupa'daki bazı okullarda üniversite sınavı derdi yoktur. Peki Avrupa'da pedagoji eğitimi nereden alınmalı?

Letonya Üniversitesi
Letonya Üniversitesi, Avrupa'da pedagoji eğitimi alabilceğiniz saygın bir kurumdur. Letonya Üniversitesi 1919 yılında kurulmuş olup 14.000'den fazla öğrenci, 13 fakülte ve 20'nin üzerinde araştırma enstitüsü ve bağımsız eğitim merkezleri ile Baltık bölgesinin en büyük ve önde gelen araştırma üniversitelerinden biridir. Üniversite bünyesinde devlet tarafından akredite edilen 130'dan fazla akademik ve profesyonel çalışma programı sunulmaktadır. Letonya Üniversitesi'nde araştırma faaliyetleri, beşeri çalışmalar, doğa bilimleri, sosyal bilimler olmak üzere üç ana inceleme alanını temsil eden 50'den fazla araştırma alanında yürütülmektedir. Letonya Üniversitesi, uluslararası işbirliğinin gelişmesine büyük önem vermektedir.

Üsküp Kril-i Metodi Üniversitesi
Makedonya Cumhuriyetinde kurulmuş ilk devlet üniversitesi Kiril i Metodi Üniversitesidir. Üsküp Üniversitesi  olarak da bilinir. Kuruluşunda üç fakülte ile Makedonya’da eğitim hayatına  başlamıştır. Şuanda 21 fakülte 5 araştırma enstitüsü ve devasa bir kampüsü ile Makedonya’da eğitim camiasına hizmet vermektedir.  Türkiye de dâhil dünya genelinde yaklaşık 70 ülke tarafından diplomaları tanınmaktadır. Kiril i Metodi üniversitesi, Makedonya’da eğitim  ve bilim konusunda branşlarında uzman kadrosuyla günümüz şartlarına uygun en iyi kalifiye eleman yetiştiren saygın bir devlet üniversitesidir. Yaklaşık 3.000 kadar saygın eğitim ve öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi akademik personel ile Makedonya’da eğitim  hizmeti vermektedir. 

Yurt dışında sınavsız pedagoji eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz.
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız