DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Malta İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Avrupa'da Sınavsız Üniversite Eğitimi Almak İster miydiniz?

Artık lise bitti, daha rahat seçimlerin vadesi doldu. Artık daha büyük kararlar vermenin zamanı geldi. Bu noktadan itibaren kariyerinizi şekillendirmek üzerine düşünmeye başlamanız ve kendinize uygun adımları atmanız gerektiğini biliyorsunuz. Düşündünüz, taşındınız... Güzel ülkemizde de eğitim almayı düşünebilirsiniz, zira bizde de eski ve saygın, yetiştirdiği nitelikli kişilerle tanınan üniversiteler var. Bu bir seçenek ve elbette ki çoğu öğrenci de tercih ediyor. Bunda sorun yok. Sorun yok olmamasına da, belki de geleceğinize yapacağınız yatırımı farklı bir şekilde ele alabilirsiniz. Daha kolay, daha size özgü yöntemler bulabilirsiniz. Belki de Avrupa'da sınavsız üniversite eğitimi konusu dikkatinizi çekiyor.

Bu düşünme tarzı sizi yurt dışında eğitim almayı kurgulamaya götürüyor: Avrupa’da üniversite eğitimini merak ediyorsunuz. Pekala. Her yaştan bir sürü öğrencinin hayali o; üniversite eğitiminin nasıl olacağını belirlemiş prestijli kurumlarda eğitim görmek. Ama, o zorlu sınavlara ayıracak vaktiniz veya enerjiniz yok veya yurt dışında eğitimi “pahalı bir alternatif” olarak da görüyor olabilirsiniz. Malum, dünyanın mevcut durumu belli. Fakat yine de, çok isteyen aradığı yolu bulabiliyor çünkü doğru bir planlamayla, Avrupa’nın en iyi üniversitelerinde kendi koşullarınıza uygun eğitim imkanları bulmanız mümkün. 

Evet, yurt dışında sınavsız eğitim hem de uygun bütçeli yurt dışı üniversitelerinde mümkün olabiliyor. Zaten biz de, sizin bu arayışınıza rehberlik ederek düşünme ve karar verme süreçlerinize yardım etmek istiyoruz. Bu konuya dair de sizlerle paylaşmak istediklerimiz, “bir bildiğimiz” var… İşte o ülkelerin, üniversitelerin birkaçı.

Litvanya: Kaunas Teknoloji Üniversitesi

Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan bu üniversite 1922 yılında, adını aldığı Kaunas kentinde kurulmuş. Neredeyse tüm mühendislik alanlarında eğitim hizmeti sunuyor. Ayrıca okulda Uluslararası İşletme, Mekatronik ve Mimarlık gibi bölümler de yer alıyor. Baltık bölgelerindeki en ucuz ülkelerden biri olan Litvanya’da okullara sınavsız öğrenci kabul edilebiliyor. 

Polonya: Lodz Politeknik Üniversitesi

Eğitim dili İngilizce/Fransızca olan bu okulda mühendislik bölümlerinin yanı sıra Biyoteknoloji, Mimarlık ve Şehir Planlama gibi bölümlerde de eğitim veriliyor. 1945 yılında Lodz’da kurulan okul Avrupa’daki en iyi teknik okullardan biri olup yine en iyi ilk 1000 üniversite sıralamasında yerini alıyor. Harç ücretleri kısmında Balkan ülkelerinden farklılaşsa da Polonya, hem sınavsız kaliteli yüksek eğitim hem de Batı’ya göre uygun yaşam maliyetleri konusunda pek çok yabancı öğrencinin tercih ettiği bir ülke.

Makedonya: Üsküp Kril-i Metodi Üniversitesi

Makedonya’da giderler ve harçlar epey düşük. Ayrıca bazı okullarda Türkçe eğitim de veriliyor. Bu özellikleriyle Türkiye’den gidecek öğrencilerin inceledikleri bir ülke. Sınavsız eğitim hizmeti sunan üniversiteleri YÖK tarafından tanınıyor. Kril-i Metodi Üniversitesi Draft Eğitim olarak öğrenci adaylarına önerdiğimiz okullardan biri. Başkent Üsküp’te yer alan bu kurumdan mezun olan pek çok tıp ve sağlık görevlisi Türkiye’deki sağlık kurumlarında görev yapmaktadır. Üniversite, öğrencilerine geniş bir skalada eğitim imkanı sunuyor. 

Uygun bütçeli Avrupa üniversitelerinde kaliteli üniversite eğitiminiz için uzman eğitim danışmanlarımızla irtibata geçin. Sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız