DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Avrupa'da Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Üniversite sınavı, ülkemizde uygulanan bir sınav sistemidir. Öğrenciler liseden mezun olduktan sonra, eğitim hayatlarına devam edebilmek için bu sınava tabi olurlar. Stres, kaygı, endişe gibi sebeplerden dolayı üniversite okumak isteyen kişiler, sınavdan düşük puan alabilmekte ve hayallerindeki bölümü okuyamamaktadır. Özellikle tıp, diş hekimliği, mühendislik, hukuk gibi ülkemizde yüksek puan gerektiren bölümler Avrupa üniversitelerinde sınavsız olarak okutulmaktadır. İşte Avrupa'da sınavsız üniversite okuyabileceğiniz bazı kurumlar:

Uluslararası Balkan Üniversitesi
Üsküp Eğitim ve Kültür Vakfı tarafınca kurulan Uluslararası Balkan Üniversitesi kurulduğu 2007 yılından bu yana öğrencilerine kalifiye ve sınavsız bir eğitim sunmaktadır. Eğitim anlayışı olarak dünyayı yakından takip eden ve bir çok öğrenci değişim programıyla anlaşması bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi aynı zamanda verdiği bir çok diplomaya YÖK Denkliği sağlamaktadır. Diplomanızın Türkiye’deki geçerliliğini öğrenmek için YÖK’e başvuruda bulunabilir ve tercihinizi bu başvurunun sonucuna göre yapabilirsiniz. Uluslararası Balkan Üniversitesi, akademik hayatın gerektirdiği önemli bölümlerin hemen hemen hepsini içerisinde bulunduran İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İletişim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Teknik Bilimler Fakültesi ve Lisans Fakültesi gibi fakültelere sahiptir. 

Varşova Üniversitesi
Yurt dışında sınavsız eğitim denince akla gelen bir diğer kurum Varşova Üniversitesi'dir. Varşova Üniversitesi bünyesinde her yıl yaklaşık olarak 48 bin öğrenci  eğitim almaktadır. Kurumda 37 farklı dilde ders verilmekte, 35 doktora ve 130’dan fazla doktora sonrası program sunulmaktadır. 3 adet MBA programıyla birlikte çok geniş bir skalada lisans, yüksek lisans ve doktora programları  Varşova Üniversitesi dahilindedir. Üniversite, aynı zamanda 3350 araştırmanın yapıldığı ve 3750 akademisyenin görev aldığı bir üniversitedir. Kurumda yapılan araştırmalar dünya çapında ödüller kazanmıştır. Kurumun akademisyenleri ise verimlilikleriyle tanınmaktadırlar.

Vilnius Üniversitesi
Vilnius Üniversitesi, dünyanın en iyi ilk 1000 kurumu arasında yer almaktadır. Telekomünikasyon devi Litvanya’nın başkentinde bulunan Vilnius Üniversitesi, Doğu ve Orta Avrupa’nın en eski ve ünlü üniversitelerinden birisidir. 1579 yılından beridir öğrenci yetiştirmekte olan bu kurum uzun yıllar boyunca Litvanya’nın tek üniversitesi olarak bilimi ve kültürü korumuş ve ülkenin kültürel yapılanmasında önemli bir rol oynamıştır.

Siz de Avrupa'da üniversite okumak istiyorsanız Draft Eğitim ayrıcalığından faydalanabilirsiniz. Uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız