DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Avrupa'da Sınavsız Üniversite Var Mı ?

Yurt dışında okumak birçok açıdan avantajlı bir süreç. Özellikle Türk öğrenciler, yurt dışı üniversitelerini, sınavsız üniversite kategorisinde olduğundan dolayı tercih ediyor. Peki sınavsız üniversite ifadesinden ne anlıyoruz? Sınavsız üniversite, öğrencilerin ilgili üniversitede eğitim alabilmesi için herhangi bir sınava tabi olmadan, lise diploması ve not dökümüyle o üniversitede eğitim almasına imkan tanıyan okulları ifade eder. Özellikle Avrupa'da sınavsız üniversite kategorisinde birçok okul bulunmaktadır. 

Bilindiği üzere ülkemizde, öğrencilerin üniversite okuyabilmesi için üniversite sınavına girmesi gerekiyor. Oysa yurt dışındaki çoğu üniversitede bu uygulama yok! Peki bu okullar hangileridir?

Polonya'da Sınavsız Eğitim Alabileceğiniz Kurumlar
Polonya'da üniversite eğitimi almak, sadece eğitim kalitesi açısından değil , her açıdan avantaj sunan birçok alternatifi de beraberinde getirmektedir. Özellikle yüksek hayat standartlarına sahip olan ve ekonomik açıdan elverişli yaşam standartlarına sahip  Polonya'da eğitim veren üniversitelerin YÖK tanınırlığı bulunması, denklik problemi olmaması Türk öğrencilerin bu ülkeyi seçmesinde önemli bir etkendir. 

Jagiellonian Üniversitesi, Polonya'da eğitim alabileceğiniz kaliteli kurumların başında gelmektedir. Jagiellonian Üniversitesi, Avrupa’nın da en eski yüksek öğrenim kurumlarından biridir. Polonya'nın bir diğer önemli kurumlarından biri Krakow AGH Teknoloji Üniversitesi'dir. 1919 yılında Polonya’nın Krakow kentinde kurulan Krakow AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Polonya'nın en köklü okulları arasında yer almaktadır. Üniversite 53 branşta  akademik eğitim vermesinin yanı sıra 200'den fazla alanda sertifika ve uzmanlık eğitimi sunmaktadır.

Makedonya'da Sınavsız Eğitim Alabileceğiniz Kurumlar
Makedonya, özellikle Türk kültürüne olan yakınlığı ile Türk öğrencileri oldukça cezbediyor. Eğitim alacağınız üniversitelerde Türkçe, İngilizce, Makedonca ve Arnavutça dillerinde eğitim verilmektedir. Evet, Makedonya'da eğitim almanın en cazip yanlarından biri de, bazı üniversitelerde Türkçe eğitim veriliyor oluşudur. Örneğin Uluslararası Vizyon Üniversitesi, bu okullardan bir tanesidir.

2014 yılında kurulan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Makedonya‘nın Gostivar şehrinde bulunmaktadır. Gostivar, Türk nüfusun yoğunlukta olduğu bir bölgedir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde toplam 5 fakültede lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve uzaktan eğitim programları sunulmaktadır. Ayrıca üniversitede eğitim almak için herhangi bir sınava girmenize gerek yoktur. 

Yurt dışında eğitim almak ve daha fazlası hakkında bilgi edinmek için iletişim formunu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz.


 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız