DRAFT BLOG

Tüm Litvanya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Avrupa'da Teknik Üniversite Okumak: Litvanya Üniversiteleri

Teknik üniversite eğitimi, kendisini mühendislik gibi alanlarda geliştirerek endüstriye veya bilime katkıda bulunmak isteyen öğrencilerin ideali olmuştur. Kuvvetli bir sayısal zeka gerektiren teknik üniversite eğitimi sanayi devrimi başladığından ve teknoloji çağına giriş yaptığımızdan beridir yüksek prestijli bir konuma sahip olmuştur. Ayrıca birçok mucidin de çıkış noktası olan teknik üniversiteler hem yeni icatların kapılarını aralamakta hem de sundukları iş imkanlarının karlılığı sebebiyle sayısız öğrencinin iştahını kabartmaktadır. Avrupa’da bulunan teknik üniversiteler ise bu konuya gönül vermiş pek çok öğrenci için olması gerekenin üstünde bir eğitim modeli uygulamaktadır. Özellikle yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin ilk tercihi, köklü üniversite gelenekleriyle çevrelenmiş Avrupa üniversitelerinden biri olmalıdır.

Başarılı bir kariyer vaadinde bulunan ve endüstriye önemli elemanlar yetiştiren iyi bir teknik üniversite eğitimini alabileceğiniz ülkelerin başında ise Avrupa’nın Baltık bölgesinde bulunan Litvanya gelmektedir. Telekomünikasyon alanında dünya birinciliğini diğer Avrupa ülkelerine kaptırmamayı başarmış bu şirin Baltık ülkesi özellikle bu alanda çalışmayı veya uzmanlaşmayı düşünen öğrenciler için kusursuz bir teknik üniversite eğitimi sunmaktadır. Anadili Litvanca olan Litvanya’da yüksek öğrenim Litvanca, Rusça ve İngilizce dillerinde verilmektedir. Birden fazla dilin eğitimde kullanılması hem akademik kaynak sayısını arttırarak araştırma seçeneklerini kuvvetlendirir hem de öğrencilere dil öğrenme konusunda bulunmaz bir fırsat vererek onların kariyer opsiyonlarını genişletir. 

Litvanya’da kaliteli bir teknik üniversite eğitimini alabileceğiniz en önemli kurumlardan birisi başkent Vilnius’ta bulunan Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi’dir. Yenilikçiliğe ve inovasyona dayalı bir eğitim veren Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi, dünya üzerindeki en iyi üniversiteler arasında %2’lik dilime girmiş olmasıyla da bilinmektedir. Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi aynı zamanda bünyesinde 14 enstitü, 2 araştırma merkezi ve 34 araştırma laboratuvarı bulundurmaktadır.  Doğu Avrupa’daki en modern merkezlerden birisi olan İnşaat Mühendisliği Araştırma Merkezi’nin yanı sıra Litvanya’nın en büyük Mobil Uygulama Geliştirme Laboratuvarı’nı da içine alan Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi 500’den fazla uluslararası yükseköğrenim kurumuyla ortak çalışmalar yürütmektedir. 

Bu güzel Baltık ülkesinde bulunan bir başka teknik üniversite ise Kaunas Teknik Üniversitesi’dir. Bilimsel araştırmalar konusunda Baltık’ın lideri konumunda olan KTÜ aynı zamanda iş dünyası ile de son derece kuvvetli bağlara sahiptir ki bu bağlar sayesinde bu üniversiteden mezun olacak öğrenciler kariyerleri açısından büyük fırsatlar elde edebilmektedirler. Esnek disiplinlerarası programlarının da yardımıyla akademik özgürlüğün ve yeniliğin Avrupa’daki merkezlerinden birisi olarak görülen Kaunas Teknik Üniversitesi uluslararası akademi dünyasında da kabul görmüş bir üniversite olma konusunda gayet iyi bir performans sergilemektedir. Teknoloji transferi ve vaka analizi gibi altından kalkması zor konuları ustalıkla inceleyen öğrencileri ve okutmanları ile Kaunas Teknik Üniversitesi bu alanda ilerlemek isteyen öğrenciler için çok mantıklı bir seçenektir.

Avrupa’da teknik üniversite okumak ve daha detaylı bilgi almak için İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız