DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Avrupa'da Tıp Eğitimi

En iyi ve en kaliteli teknolojik ünitelerin ve materyallerin bulunduğu Avrupa ülkelerindeki Tıp fakülteleri, yurtdışında ve özellikle Avrupa’da Tıp eğitimi almak isteyen pek çok öğrenciye modern ve kaliteli bir Tıp eğitimi vermektedir. 

 

Özellikle Avrupa’da bulunan pek çok üniversite, sınavsız eğitim olanağı sağladığı için, yurtdışında Tıp eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler için oldukça cazip bir seçenektir diyebiliriz. Bugün sadece diploma ile kayıt olabileceğiniz çoğu Avrupa üniversitesi, hayallerinizdeki Tıp eğitimini kaliteli ve modern bir şekilde sunmaktadır. Avrupa’daki pek çok ülkenin de uygun ve ekonomik olmasından dolayı da yurtdışında Tıp eğitimi alırken, bir yandan da ekonomik bir öğrenim hayatı sürüyor olmanın avantajını yakalayabileceksiniz.

 

Özellikle Polonya Tıp alanındaki eğitim başarısıyla bilinen ülkeler arasında yer almaktadır. Hem öğrenci dostu olması, hem de okullarının dünya standartları içinde kaliteli ve prestijli olmasından dolayı, yurtdışında Tıp eğitimi almak isteyen öğrencilerin okumak isteyeceği okullar arasında yer alır. Varşova’da bulunan Varşova Tıp Üniversitesi, bahsettiğimiz kriterler açısından sağlam bir örnektir. Eğitim dilinin İngilizce olduğu okul, 1993 yılında kurularak Tıp eğitimi vermeye başlamıştır. Üniversitede Tıp bölümünün yanında, Diş Hekimliği, Eczacılık ve Premed gibi bölümler yer almaktadır.

 

Çoğu Avrupa ülkesindeki üniversitelerin YÖK tanınırlığı olduğu için, bu anlamda da Avrupa’da Tıp eğitimi almak ideal bir tercihtir desek yersiz olmayacaktır. Avrupa’da Tıp eğitimi veren üniversiteler, ihtiyacınız olan tüm desteği sağlayacak ve size geleceğin kaliteli ve başarılı hekimleri olma konusunda sağlam adımlar attıracaktır.

 

Avrupa’da bulunan bir diğer Tıp eğitimi veren üniversitelerden bahsedecek olursak, dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında yer alan Belgrad Üniversitesi’nden bahsedebiliriz. Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da faaliyet gösteren Belgrad Üniversitesi, yüksek AB standartlarıyla uyumlu eğitim metodu ve sağlam akademisyenleriyle, Avrupa’da Tıp eğitimi almak isteyen öğrenciler için önemli bir diğer üniversitedir. Bugüne kadar toplamda 300.000’den fazla öğrenciye eğitim verip, onları geleceğine sağlam şekillerde hazırlayan Belgrad Üniversitesi aynı zamanda bir devlet üniversitesidir ve Belgrad’ın kemikleşmiş bilim merkezlerinden yalnızca biridir.

 

Avrupa’nın tanınmış Tıp okullarından bir diğeri ise, Wroclaw Tıp Üniversitesi’dir. Bünyesinde barındırdığı SPSK1 Hastanesi ile, Polonya’nın en önemli Tıp dergileri tarafından en kaliteli hastane olarak gösterilmiş ve kalitesini her anlamda kanıtlamıştır.

 

Avrupa’da Tıp eğitimi alıyor olmak kalifiye bir eğitimin yanında, yurtdışında üniversite okuyan herkese Avrupa’nın ve dünyanın kapılarını ardına kadar aralayacaktır. Pek çok fırsatı yakalayabileceğiniz Avrupa üniversitelerinde ise, kendinizi her anlamda geliştiriyor olabilecek ve farklı kültürlerin renkleriyle bir araya gelebileceksiniz.

 

Yurtdışında üniversite okumak, yurtdışında Tıp eğitimi almak ve Avrupa’da okuyabileceğiniz Tıp fakültelerini öğrenmek istiyorsanız Draft Yurtdışı Eğitim’in deneyimli kadrosundaki uzman eğitim danışmanlarıyla İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerinde yüzyüze görüşebilir,  kaliteli bir eğitim sürecinin adımlarını atmaya birlikte başlayabiliriz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız