DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Avrupa'da Türkçe Eğitim Fırsatı

Avrupa'da bir yandan kaliteli bir yurt dışı eğitimi alırken bir yandan da Türkçe eğitim seçeneğinden de faydalanmak ister miydiniz? "Evet" cevabını verdiğinizi duyar gibiyiz. Farklı bir ülkede kendi dilinizde eğitim almak fırsatı yeni öğreneceğiniz bir dil ile akademik eğitimde başarılı olamama endişesini ortadan kaldıran bir alternatiftir. Yabancı dil bilmek günümüz dünyasında ne kadar önemli olsa da dil öğrenme süreci herkes için aynı sürede ve hızda ilerlemez. Ancak yabancı dil yeterliliği konusunda endişe taşımanız, yurt dışında eğitim almanıza engel değildir. İsterseniz, Avrupa ve Balkanlarda Türkçe eğitim için akreditasyon alabilmiş ve YÖK tarafından tanınan tek okul olan Uluslararası Vizyon Üniversitesinde Türkçe eğitim almak için kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi Hakkında

Avrupa'da Uluslararası Vizyon Üniversitesi ,Makedonya‘nın Gostivar şehrinde bulunmaktadır. Gostivar, Türk nüfusun yoğunlukta olduğu ve Türkçenin yaygın konuşulduğu 80.000 nüfuslu bir kenttir. Makedonya’nın batısında yer alır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde toplam 4 fakültede lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve uzaktan eğitim programları sunulmaktadır.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip olan bir eğitim kurumu olup bu bakımdan Avrupa’da tektir. Tüm dersler Türkçe olarak verilmekte, Türk müfredatına paralel bir müfredat takip edilmektedir. Eğitim programları Bologna sürecine ve Türkiye‘de eğitim veren üniversite ders programlarına uygun olarak hazırlanmıştır.

Türkçe Eğitimin Bir Diğer Adresi: Azerbaycan

Kardeş ülke Azerbaycan her ne kadar Avrupa'da yer almıyor olsa da son yıllarda eğitimde yaptığı reformlar ile Avrupa standartlarında eğitim sunmaktadır. Azerbaycan‘ın en eski ve saygın Üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi  1919 yılında kurulmuştur. 1930’da Sovyet yöneticiler tarafından “yeniden yapılandırma” adı altında kapatılmış ve okulun yerine de Ali Eğitim Enstitüsü kurulmuştur. 1934 yılında Azerbaycan genelinde eğitim düzeyinin azaldığını gören Sovyetler Birliği yönetimi, Azerbaycan'da okumak isteyenlerin sayısını yeniden arttırmak amacıyla Bakü Devlet Üniversitesi’ni yeniden açmıştır. Eğitim vermeye 2 fakülte ile başlayan Bakü Devlet Üniversitesi, günümüzde 17 fakülteye sahip büyük bir eğitim kurumu olmuştur. Bakü Devlet Üniversitesinde ; lisans programları, yüksek lisans ve doktora programları bulunmaktadır. Lisans programından sonra öğrenciler 2 yıllık yüksek lisans ve sonrasında da 3 yıllık doktora programlarına devam etme fırsatına sahiptir.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız