DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Azerbaycan İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Avrupa'da Türkçe Eğitim İle Üniversite Fırsatı

Günümüzde artık pek çok öğrenci, üniversite sınavının yorucu etkisinden kurtulmak ve iyi bir kariyer şansı elde etmek için yurt dışı üniversitelerine yönelmektedir. Uluslararası geçerliliğe sahip diploma avantajı sağlayan yurt dışı üniversiteleri, pek çok açıdan avantajlıdır diyebiliriz. Özellikle yurt dışında ve Avrupa'da Türkçe eğitim veren üniversitelerin de bulunuyor olması, bu avantajları ikiye katlamaktadır. 

Avrupa'da Türkçe Eğitim İle Üniversite Okumak
Yurt dışında Türkçe eğitim imkânı sağlayan üniversiteleri tercih ederek başka bir dilde yetkin olmamanızın akademik başarınızı olumsuz etkileme riskinden kurtulabilirsiniz. Böylece, yeni bir dil öğrenmek de stresli bir zorunluluk olmaktan çıkıp keyifli bir ilgi alanına dönüşecektir. Kimileri için yabancı dilde üniversite eğitimi almak, dil yatkınlığından dolayı oldukça kolay bir durumken, kimileri içinse bu durum zor ve üstesinden gelinemeyecek bir mevhumdur. Zira dil öğrenmek herkes için aynı sürede ve hızda gerçekleşmeyen bir süreçtir. Dil öğrenmek konusunda endişe taşıyan öğrenciler için, yurt dışında Türkçe eğitim oldukça iyi bir alternatiftir. 

Yurt dışında Türkçe eğitim denince akla ilk gelen ülkelerden biri olan Makedonya'da prestijli bir üniversite eğitimi alabilirsiniz. Örneğin; Avrupa ve Balkanlarda kendi ülkesinde Türkçe eğitim için akreditasyon alabilmiş ve YÖK tarafından tanınan tek okul olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi'ni, Türkçe eğitim almak için tercih edebilirsiniz. Uluslararası Vizyon Üniversitesi Makedonya'nın en kalifiye kurumlarından biri olup Türkçe eğitiminin yanında prestijli müfredatı ve saygın akademik kadrosu ile de öğrencilerine kaliteli bir yurt dışı eğitimi vermektedir. 

Yurt Dışında Türkçe Eğitim
Yurt dışında Türkçe eğitim için bir başka alternatif olarak Azerbaycan’da yer alan ve YÖK tarafından tanınan üniversiteleri tercih edebilirsiniz. Bir hazırlık eğitiminin ardından Azerbaycan Türkçesi ile zorlanmadan istediğiniz branşta eğitim alma fırsatlarından yararlanabilir ve hayallerinizdeki bölümü Türkçe olarak okuyabilirsiniz. Azerbaycan'da kaliteli bir şekilde Türkçe eğitim alabileceğiniz kurumlar arasında ise; Azerbaycan Teknik Üniversitesi, Azerbaycan Tıp Üniversitesi, Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi ve dünyanın en iyi ilk 1000 okulu listesinde yer almayı başarmış Bakü Devlet Üniversitesi gibi üniversiteler yer almaktadır.

Türkçe eğitim ile üniversite okumak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız