DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Avrupa'da Türkçe Eğitim Veren Üniversiteler

Avrupa’da okumak isteyip, eğitim dilinin Türkçe olmasını isteyen öğrenciler için müjde! Avrupa’da Türkçe eğitim veren birçok kaliteli üniversite bulunmaktadır.

 

Bugün, hem Avrupa standartlarında üniversite okumak, hem de eğitim dilinin Türkçe olmasını isteyen pek çok öğrenci olabilir. Avrupa’da bulunan üniversitelerden bazıları bu imkanı sağladığı gibi, modern ve vizyonu geniş bir eğitim ile öğrenci yetiştirmeyi misyon edinerek, öğrenciler için her yönden prestijli bir eğitim olanağı sunmaktadır. Avrupa’da üniversite okumak, yeni bir yer görmenin, farklı kültürler tanımanın ve pek çok fırsatı yakalamanın da penceresini aralayacağı için, yurtdışında üniversite okumak isteyen Türk öğrenciler için cazip seçenekler barındırmaktadır diyebiliriz. Hem bu fırsatlardan sebep, hem de eğitim dilinin Türkçe olması sebebiyle, yurtdışında üniversite eğitimi alırken zorlanmadan, daha iyi algılayarak derslerinizi dinleyebilir ve bölümünüzle alakalı olan makale ve notları Türkçe olarak keşfedebilirsiniz.

 

Yabancı dilde eğitim almanın korkusunu yaşıyorsanız, Avrupa’da Türkçe eğitim veren üniversitelere kaydınızı yaptırarak bu korkunuzun üstesinden gelebilirsiniz. Avrupa’daki pek çok üniversitenin YÖK tanınırlığı olmasından dolayı da ülkenize döndüğünüzde zorlanmadan iş fırsatı yakalayabileceksiniz.

 

Avrupa’da Türkçe eğitim veren üniversitelere gelecek olursak bunlardan ilki, uluslararası başarısını her yönden kanıtlayan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’dir. Makedonya’nın Gostivar şehrinde eğitim veren Vizyon Üniversitesi, AB standartlarındaki eğitim koşulları ve akreditasyonlarıyla kaliteli ve cazip bir üniversitedir. Eğitim dilinin Türkçe olduğu Vizyon Üniversitesi, derslerde de %15 oranda İngilizce eğitimi vererek, İngilizceniz konusunda da destek vermektedir. Vizyon Üniversitesi’nde eğitim almak için herhangi bir üniversite sınavına girmeniz gerekmediğini hatırlatmakta fayda var. Sadece lise diplomasıyla kayıt yaptırabileceğiniz üniversite, pek çok programı bünyesinde barındırarak size çok çeşitli bir eğitim olanağı sağlar.

 

Makedonya, Türkçe eğitim konusunda pek çok üniversiteye sahiptir. Bunlardan bir diğeri ise Struga Üniversitesi’dir. Ohri gölünün kıyısına kurulmuş olan üniversite, Makedonya’da tanınan en iyi üniversitelerden biri olmakla kalmıyor, aynı zamanda Balkanlar’ın en iyi tanınan üniversiteleri arasında da yer almaktadır diyebiliriz. Aynı zamanda Balkanlar, ABD ve Türkiye’deki pek çok üniversite ile işbirliği yapan Struga Üniversitesi, YÖK tanınırlığından dolayı Türkiye’de kolay iş bulma olanağı sağlar.

 

Avrupa’da Türkçe eğitim veren ülkeler arasında Bulgaristan’ı da saymadan geçemeyiz. Eğitim dilinin Türkçe olduğu bazı Bulgaristan üniversiteleri, her yıl kendini geliştiren akademik kadrosu ve eğitim metodlarıyla, yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrencilere Türkçe eğitim almaları konusunda pek çok seçenek sunar. Eğitim ücretlerinin de fazlasıyla uygun olduğu Bulgaristan üniversiteleri, cebinize de dost olup uygun maliyetli bir eğitim hizmeti sunacaktır.

 

Avrupa’da Türkçe eğitim veren üniversiteler hakkında daha detaylı bilgi almak, yurtdışında üniversite okumak ve bu süreci bir an önce doğru bir şekilde planlamak isterseniz, Draft Yurtdışı Eğitim şirketinin İzmir, Ankara ve İstanbul’daki ofislerini ziyaret edebilir, uzman ve profesyonel eğitim danışmanlarıyla bu süreci en doğru şekilde başlatabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız