DRAFT BLOG

Tüm Çekya İçerikleri
Tüm Estonya İçerikleri
Tüm İtalya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Avrupa'da Üniversite Okumak Hayal Değil!

Yurtdışında üniversite okumak isteyen kişilerin öncelikli tercihi Avrupa ülkelerinden birinde eğitim görmek olabilir. Bunun sebepleri arasında Avrupa Birliği ülkelerinin uluslararası alanda daha etkin rol oynamaları, kültürel, siyasi ve ekonomik anlamda belirli standartları karşılamış olmaları ve bu gelişimi sağlamalarının temelinde en çok da eğitime verdikleri önemin yer almasıdır. Bu anlamıyla Avrupa’daki üniversitelerde kaliteli ve uluslararası standartlarda eğitim almak mümkün olacaktır. Ancak ekonomik sebepler ve başvuru koşulları gibi etkenler Avrupa’da okumanın zor olduğu fikrini yaratmaktadır. Oysa Avrupa’da üniversite okumak hiç de hayal değil!

Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak İspanya’dan Çekya’ya, Polonya’dan Litvanya’ya pek çok Avrupa ülkesinden üniversitelerle partnerliğimiz bulunmaktadır. Bu üniversitelerde mühendislik, mimarlık, hukuk, sanat gibi farklı alanlarda eğitim görebilir ve uluslararası standartlarda diplomalara sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda sanılanın aksine, ekonomik anlamda büyük zorluklar çekmeden kaliteli bir yaşam sürdürerek Avrupa’da üniversite eğitimi alabilirsiniz!

Avrupa ülkelerinde yer alan önemli üniversitelerin bir kısmından bahsetmek gerekirse Polonya’da bulunan Varşova Üniversitesi, Polonya’nın en iyi üniversitesidir ve Avrupa genelinde de en prestijli üniversitelerden biri konumundadır. Bu üniversitenin mezunlarının katıldığı ankette %94’ünün mezun olduktan sonra iş bulduğu kaydedilmiştir. İngilizce müfredatlı eğitim imkânı sunan üniversitede siyasal bilgiler, felsefe, psikoloji, arkeoloji, İngiliz dili ve edebiyatı, uluslararası ilişkiler ve teknik bölümler gibi pek çok bölümde lisans ve yüksek lisans derecelerinde eğitim almak mümkündür.

Bir diğer önemli üniversite ise Macaristan’da yer alan Debrecen Üniversitesi’dir. Macaristan’ın en köklü üniversitesi olmakla birlikte uluslararası standartları karşılayan prestijli bir eğitim kurumudur. Aynı zamanda üniversite, öğrencilerine pek çok farklı kredi ve burs olanağı sağlayarak öğrencilerinin eğitimine maddi anlamda da destek olmaktadır. Geniş yelpazede ve İngilizce müfredatlı lisans ve yüksek lisans programları sunan Debrecen Üniversitesi’nde yer alan bölümlerden birkaçı bilgisayar bilimleri mühendisliği, makine mühendisliği, moleküler biyoloji, Amerikan çalışmaları, sosyal hizmetler, halk sağlığı olmaktadır. 

Avrupa Birliği’nin en önemli ülkelerinden biri olan Almanya’da yer alan Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ise İşletme, Sanat ve Tasarım, Yeni Medya ve İletişim, Uluslararası Hizmet Endüstrileri / Spor Yönetimi olmak üzere dört fakültede 16 lisans ve 8 yüksek lisans programları sunmaktadır. Dünyanın en büyük küresel üniversite ağı olan Laureate Uluslararası Üniversiteleri’nin de bir parçası olan bu eğitim kurumunda yaratıcılık, girişimcilik ve dijital düşünce esaslı uluslararası standartlarda bir eğitim almak mümkündür. 

Avrupa’da yer alan diğer önemli üniversiteler hakkında da bilgi almak, buradaki yaşam koşullarını ve üniversitelere başvuru şartlarını öğrenmek için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız