DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Avrupa'da Uygun Fiyatlarla Grafik Tasarım Eğitimi  Almak İster miydiniz?

Pek tabii ki Avrupa “güzel sanatlar”ın doğduğu yer. Resimde, müzikte, heykelcilikte, tiyatroda ve daha birçok alanda kendini ıspatlamış bir yer. Şu anda gelişim gösteren tüm disiplinlerin kökü Avrupa kültürel aydınlanması dönemine dayanır. Dolayısıyla ülkemizden de yaratıcı ruhlu öğrenci adayları Avrupa’da güzel sanatlar eğitimi almayı hedefliyor. Ülkemizde de kaliteli güzel sanatlar fakülteleri yer alsa da, bunların az olması ve bazı düzlemlerde Avrupa standartlarına erişemedikleri için adaylar yurt dışındaki güzel sanatlar fakültelerine yöneliyor. 

İllüstrasyon, grafik tasarım gibi meslek alanları güzel sanatlardan doğan alanlar. Günümüzdeki tüm pazarlama süreçlerinde ihtiyaç duyulan illüstratörler, grafik tasarımcılar bu güzel sanatlar fakültelerinde eğitim alıyor. Dolayısıyla bu geleneği günümüz imkanlarıyla taşıyabilen, çağdaş medya ve kültürel üretim sektörlerinin ihtiyaçlarını da göz önüne alarak eğitim faaliyeti veren kurumlar, kaliteli eğitim isteyenlerin tercih listelerine daha çok giriyor. 

Avrupa’da grafik tasarımı eğitiminin en iyi verildiği ülkeler İspanya, İtalya gibi zengin ve hareketli bir sosyo kültürel yapıya sahip olan ülkeler. Yaratıcılığa dayalı bir eğitimin böylesi sosyal ülkelerde gelişkin olmasına şaşırmamak gerek. Ayrıca Almanya, Polonya, Macaristan gibi ülkelerde de kaliteli grafik tasarım eğitimi bulmanız mümkün. Bu yazımızda sizlere bu üniversitelerinden bazılarından bahsetmek istiyoruz. 

İtalya - İspanya: Istituto Europeo di Design

Çevirisi “Avrupa Dizayn Enstitüsü” olan bu kurum İtalya’nın Roma, Torino, Sao Paulo, Venedik, Floransa ve Cagliari kentlerinde faaliyet göstermektedir. Ayrıca İspanya’da Madrid, Barselona gibi şehirlerde de yerleşkeleri var. 1966 yılında, grafik tasarımın yükseliş yıllarında kurulan IED tasarım alanlarının eğitim standartlarına sürekli olarak yeni boyutlar kazandırmıştır. İtalya’da İtalyanca, İspanya’da İspanyolca olacak şekilde tüm tasarım bölümlerinde yüksek kaliteli eğitim sunan bir kurumdur. 

Almanya: BAU International

Bu okulun adının Türkçe açılımı “Berlin Uygulamalı Bilimler Üniversitesi”dir. Grafik Tasarım bölümünün dışında Pazarlama, İK Yönetimi, İç Mimarlık gibi bölümler de vardır. Kurum ABD, Los Angeles’ta bulunan Silikon Vadisi ile işbirliği yürütmektedir. Dolayısıyla bu okuldan mezun olacak tasarımcılar için iş bulmak, rüştlerini ispatlamak hiç de zor değil. Dünyanın en modern kentlerinden biri olan Berlin’de yer alan bu üniversitede İngilizce eğitim verilmektedir. 

Macaristan: Budapeşte Metropolitan Üniversitesi

Adında geçtiği gibi Metropolitan yaşam kültürü içerisinde yaratıcı yetenekleriyle var olacak Metropolitan tasarımcıları yetiştiren kalifiye bir üniversite burası. Başkent Budapeşte’de yer alan bu okulda geniş bir eğitim yelpazesi sunuluyor. Eğitim dili İngilizce olarak belirlenmiş. Bu okul 2000 yılında devlet akreditasyonu ile kurulan bir kurum olmasına rağmen yabancı öğrenciler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. 

Avrupa’da üniversite eğitimi ve yurt dışında grafik tasarım okumak hakkında sormak isteyebileceğiniz her şey için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bizlere internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak ulaşabilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız