DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Avrupa'da Uzaktan Eğitim İle Yüksek Lisans

Yurt dışında yüksek lisans eğitimi, hem akademik kariyer yapmak isteyenler hem de çalışma alanlarında uzmanlaşıp derinleşerek iş dünyasında yükselmek isteyenler için oldukça iyi bir tercihtir. Yurt dışında bulunan kaliteli bir kurumda yüksek lisans programına kaydolarak seçtiğiniz alanda uzmanlaşırken yeni kültürler tanıma fırsatı bularak vizyonunuzu genişletebilir, aynı zamanda yabancı dilinizi de geliştirebilirsiniz. Bununla birlikte yurt dışına çıkma fırsatı olmayan kişiler uzaktan eğitim ile yüksek lisans yapabilirler.

Yurt Dışında Yüksek Lisans Yapmanın Avantajları
Yurt dışı üniversitelerinde yüksek lisans yapmanın avantajlarından bir diğeri ise öğrencilere sınavsız bir şekilde eğitim alma olanağı sunuyor oluşudur. Ülkemizde yapılacak bir yüksek lisans için şart olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) her yıl yüksek lisans yapmak isteyen öğrencimizin girmek zorunda olduğu bir sınavdır. Yurt dışında yüksek lisans eğitimi şansı sunan ülkelerin pek çoğunda ise yüksek lisans için herhangi bir sınav zorunluluğu aranmamaktadır. 

Hangi Kurumlarda Uzaktan Yüksek Lisans Yapabilirim?
Makedonya'da bulunan bir çok kurum, uzaktan öğrenim ile lisans ve yüksek lisans eğitimi vermektedir. Avrupa’nın gözde ülkelerinden biri olan Makedonya, kaliteli eğitimi ile ön plana çıkan bir ülkedir. Bu güzel ülkenin üniversitelerinde uzaktan eğitim alabileceğiniz okullar arasında eğitim dilinin Türkçe verildiği bir okul olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi bulunmaktadır. Türk halkının çoğunlukla yaşadığı Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi aynı zamanda örgün eğitimindeki başarılı müfredatı ile de ön plana çıkmaktadır. 

Uzaktan aldığınız eğitim ile örgün eğitimi arasında ise hiçbir fark bulunmamaktadır. Dolayısıyla mevcut yerinizden kaliteli bir yurt dışı eğitimi almanız mümkündür. Makedonya’nın bünyesinde bulunan üniversitelerde uzaktan öğrenim alabileceğiniz bölümler arasında; Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Mimarlık, Mühendislik, Hukuk gibi bölümler bulunmaktadır. Evet yanlış duymadınız. Okunması zor gibi görünen ve hatta uzaktan eğitim programı olmayacağı düşünülen bu bölümleri, Makedonya üniversiteleri sayesinde uzaktan bir şekilde okuyabilirsiniz.

Bulunduğunuz yeri terk etmeden Avrupa okullarından mezun olmak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız