DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Avrupa'da Uzaktan Eğitim Veren Üniversite Var mı?

Son iki yılda "uzaktan eğitim" tabirini sıklıkla duyar olduk. Her ne kadar pandemi sürecinde bu öğrenim şekline aşina olmuş olsak da aslında uzaktan eğitimin tarihi çok daha eskilere dayanıyor. Uzaktan eğitim modeli, öğrenciye birçok anlamda kolaylık sağladığı için de artık öğrenciler bu eğitim modeli ile lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi veren üniversiteleri araştırıyor. Özellikle Avrupa'da uzaktan eğitim veren üniversitelerin olması, Türk öğrenciler için oldukça avantajlıdır.

Makedonya'da Uzaktan Eğitim
Yurt dışında üniversite okumak istiyorsanız ancak çalışıyorsanız veya devamlı okula gitmek için vaktiniz yoksa Makedonya’da bulunan uzaktan eğitim veren üniversiteleri tercih edebilirsiniz. Makedonya'da uzaktan eğitim veren üniversitelerde üniversite giriş sınavına girme koşulu olmadan, uzaktan eğitim imkanı bulunan bölümlerde eğitim alabilirsiniz. Uzaktan eğitim almak için gereken koşullardan biri, yılda iki kez sınavlara katılım sağlamanızdır. Makedonya’da bulunan üniversitelere gidebilmeniz için vize koşulu yoktur; 90 günü aşmamak kaydıyla, sadece pasaportunuz ile Makedonya'ya rahatlıkla giriş çıkış yapabilir ve konaklayabilirsiniz.

YÖK Tanınırlığı İle Uluslararası Vizyon Üniversitesi
Makedonya’da uzaktan eğitim alabileceğiniz üniversitelerden biri, Gostivar'da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesidir. Uluslararası Vizyon Üniversitesini tercih ettiğinizde; Ekonomi, Bilişim Mühendisliği, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Mimarlık, Hukuk bölümlerinde uzaktan eğitim alabilirsiniz. Uluslararası Vizyon Üniversitesi'nin akreditasyonu ve YÖK tarafından tanınırlığı bulunmaktadır. Siz de devamlılık ve sınav şartı olmadan belirtilen bölümlerden istediğinizi tercih ederek uzaktan eğitim alabilir, mezun olduktan sonra mesleğinizi icra edebilirsiniz.   

Türkçe Eğitim Fırsatı
Uluslararası Vizyon Üniversitesi Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip olan bir eğitim kurumu olup bu bakımdan Avrupa’da tektir. Türkiye dışında Türkçe eğitim veren ilk üniversitedir. Tüm dersler Türkçe olarak verilmekte, Türk müfredatına paralel bir müfredat takip edilmektedir. Eğitim programları Bologna sürecine ve Türkiye‘de eğitim veren üniversite ders programlarına uygun olarak hazırlanmıştır. Ayrıca Vizyon Üniversitesi, 47 Avrupa ülkesinde diploması geçen üniversiteler arasında yer alan prestijli bir kurumdur.

Avrupa'da uzaktan eğitim alabileceğiniz diğer kurumlar hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanı kadromuz ile görüşebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, aşağıda yer alan formu doldurmak.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız