DRAFT BLOG

Avrupa'da Yüksek Lisans:  Kaunas Teknoloji Üniversitesi

Litvanya, Avrupa’nın Baltık bölgesinde bulunan, küçük ancak gelişmiş imkanlara sahip, eğitim açısından kendisini son derece geliştirmiş bir ülkedir. Yerleşimin daha çok Baltık Denizi boyunca yayıldığı ülkede, yüksek öğrenim kurumları sınavsız eğitim vermektedirler. Ülke, diğer Avrupa ülkelerine kıyasla maddi açıdan daha az zorlayıcı bir yapıya sahiptir. Telekomünikasyon alanında son derece güçlü atılımların gerçekleştiği ülke, bu sebepten ötürü teknolojik açıdan ileri üniversitelere sahiptir. Eğer özellikle Avrupa’da lisans veya yüksek lisans yapmayı düşünüyorsanız, Litvanya üniversiteleri ideal bir tercihtir diyebiliriz.

 

Litvanya’nın Kaunas şehrinde bulunan, Kaunas Teknoloji Üniversitesi, Avrupa’nın kalifiye ve modern üniversitelerinden biridir. Başkent Vilnius’tan sonra, ülkenin en büyük ikinci şehri olan Kaunas, yaklaşık 250.000 kişilik bir nüfusa sahip olup, göz alıcı bir mimariye sahiptir. Nehir kenarına konumlanmış olan şehir, yaşam açısından uygun fiyatlar sunmaktadır ve bu sebepten ötürü lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin sıkça bulunduğu bir yerleşim yeridir.

 

Kaunas Teknoloji Üniversitesi de bu şehirde kurulmuş olan, iş dünyasıyla bağlantıları kuvvetli, esnek disiplinlerarası çalışma prensiplerine sahip bir kurumdur. Litvanya içerisinde, bilimsel araştırmalar hususunda lider konumda olan okul, yüksek lisans alanında özellikle mühendislik öğrencileri için kaçırılmayacak bir fırsattır. İçinde barındırdığı muhtelif fakülteler ile beraber, yüksek lisans öğrencileri için 10 adet mühendislik bölümüne de ev sahipliği yapan okulun her bir bölümü, deneyimli ve uluslararası eğitimin önemini algılamış akademisyenlerce koordine edilmektedir.

 

Kaunas Teknoloji Üniversitesi, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında, %2,7’lik bir dilimde yer almaktadır ve vaka analizi ve teknoloji transferi gibi karmaşık alanlarda, yüksek lisans öğrencilerine ileri düzeyde bir eğitim vaad etmektedir. Okul, vaad ettiği bu eğitimi, gelişime açık doğasından ötürü gitgide ileriye taşımaktadır.

 

Bünyesinde birçok değişim programına ve staj imkanına ev sahipliği yapan üniversite ayrıca Baltık ülkelerindeki en büyük kariyer fuarı olan KTÜ Kariyer Fuarı’nın da gerçekleştirildiği yerdir. Öğrencilerini hem eğitim hem de kariyer konusunda yoğunluklu bir şekilde destekleyen kurum, teknik ve teknolojik üstünlüğe, güçlü imkanlara ve Avrupa üniversiteleri arasında son derece saygın bir konuma sahiptir. Bundan ötürü, aldıkları lisans eğitimini uluslararası prestije sahip bir yüksek lisans ile taçlandırmak isteyen ve bunu Avrupa’da gerçekleştirmek isteyen öğrencilerin ilk tercihlerinden olma özelliğine sahiptir.

 

Mühendislikten, Mimarlık bölümlerine, Muhasebeden, Gıda Bilimi bölümüne kadar pek çok programı bünyesinde barındıran Kaunas Teknoloji Üniversitesi, yurtdışında ve özellikle Avrupa’da yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için geniş yelpazede programlar sunmaktadır. 

 

Avrupa’da yüksek lisans yapmak, Litvanya üniversiteleri hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, alanında deneyimli eğitim danışmanlarımızla görüşebilir ve yurtdışında yüksek lisans eğitiminizi en doğru şekilde planlayabilirsiniz. Hayallerinizi ve ideallerinizi süsleyen bölümleri okumayı, Draft Yurtdışı Eğitim ayrıcalığı ile gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız