DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Avrupa'da Yüksek Lisans Eğitimi Alabileceğiniz Üniversiteler

Avrupa'da yüksek lisans eğitimi almak, hem akademik kariyer yapmak isteyenler hem de çalışma alanlarında uzmanlaşarak iş dünyasında yükselmek isteyenler için oldukça iyi bir tercihtir diyebiliriz. Yurt dışı üniversiteleri bu konuda dünyanın en iyi eğitimini vermektedirler. Aynı zamanda yabancı bir ülkede lisans üstü eğitim almak, kaliteli bir eğitimin dışında pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir. Örneğin, Schengen Birliğine üye olan Avrupa ülkeleri, yüksek lisans programlarına kayıtlı yabancı öğrencilere çalışma imkânı tanımaktadır. Bu ve buna benzer daha pek çok avantajı da sayabiliriz.

Peki Avrupa'da yüksek lisans eğitimi alabileceğiniz üniversiteler hangileridir?

BITS - Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Yüksek Lisans)

Yüksek lisans eğitimini Almanya'da yapmak isteyenler için Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi biçilmiş bir kaftandır. Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, 16 lisans ve 8 yüksek lisans derecesinin yanı sıra 3 çift lisans derecesi ve bir online MBA programı sunmaktadır. Üniversite, Alman Bilim ve İnsani Bilimler Konseyi tarafından akredite edilmiş olup programları da FIBAA ve Merkezi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurumu tarafından akredite edilmiştir. Ayrıca U-Multirank, AUBÜ’yü uluslararası oryantasyonda dünya liderlerinden biri kabul etmiş bir kurumdur. Bu prestijli kurumda İngilizce ve Almanca dilinde eğitim almanız da mümkündür.

Castelldefels Sosyal Bilimler Üniversitesi (Yüksek Lisans)

İspanya'nın gözbebeği konumunda olan Castelldefels Sosyal Bilimler Üniversitesi, ülkenin en kaliteli okullarından biridir. Kurum, Avrupa'nın en canlı şehirlerinden biri olan Barselona'da bulunmaktadır. Son teknoloji e-öğrenim platformu ile sınıflarda birebir eğitim kültürü CSSS'te mükemmel bir denge oluşturmuştur. CSSS öğretim üyeleri yenilikçi düşünen tecrübeli eğitimciler olmanın yanı sıra uzmanlık alanlarımızda değişimin öncüleridir. CSSS, faaliyetlerini son derece yetkin bir akademik ve idari personelle yürütmektedir.

Okulun eğitim dili ise İngilizce'dir.

Çek Teknik Üniversitesi (Yüksek Lisans)

Prag’da bulunan Çek Teknik Üniversitesi 300 yıldan uzun bir geleneğe sahip köklü ve saygın bir kurumdur. Okul aynı zamanda uluslararası alanda kabul görmüş bir yükseköğrenim ve araştırma kurumudur. Avrupa'nın merkezinde yer alan CTU, Prag'ın güzel tarihi kent merkezinde harika bir konumda rahat ve uygun fiyatlı bir yaşam olanağı sunmakla kalmaz, aynı zamanda çok geniş bir yelpazedeki teknik eğitim olanaklarıyla muhteşem kariyer fırsatları sunar. Çek Teknik Üniversitesi'nde Otomotiv Mühendisliği, Biyomedikal ve Klinik Teknolojileri, Uzay Mühendisliği ve daha birçok alanda yüksek lisans ve doktora programlarına kaydolabilirsiniz. ÇTÜ'de seçebileceğiniz programların bir listesi ve fiyat bilgileri için ilgili sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Letonya Üniversitesi (Yüksek Lisans)

Letonya Üniversitesi 1919 yılında kurulmuş olup 14.000'den fazla öğrenci, 13 fakülte ve 20'nin üzerinde araştırma enstitüsü ve bağımsız eğitim merkezleri ile Baltık bölgesinin en büyük ve önde gelen araştırma üniversitelerinden biridir. Üniversite bünyesinde devlet tarafından akredite edilen 130'dan fazla akademik ve profesyonel çalışma programı sunulmaktadır. Letonya Üniversitesi'nde Uluslararası İşletme, Pedagoji, Kültürel ve Sosyal Antropoloji ve diğer alanlarda yüksek lisans programlarına kaydolabilirsiniz.

Avrupa'nın en iyi okullarından birinde yüksek lisans yapmak ve daha detaylı bilgi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız