DRAFT BLOG

Tüm Letonya İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Litvanya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Avrupa'daki Sınavsız Üniversiteler

Sınav sistemi, Avrupa'nın birçok ülkesinde yaygın değil. Öyle ki burada bulunan üniversiteler sınav şartsız öğrenci kabul etmektedir. Aklınıza bu üniversitelerin eğitimlerinin yetersiz olduğu gelmesin sakın. Zira buradaki birçok üniversite dünya sıralamalarında kendine en üst sıralarda yer alan kurumlardır ve eğitim kalitesi tartışılmazdır. Peki Avrupa'da sınav şartsız öğrenci kabul eden okullar hangileridir?

Makedonya Üniversiteleri
Makedonya'da bulunan üniversiteler sınav şartsız öğrenci kabul etmektedir. Bunların başında Uluslararası Balkan Üniversitesi gelmektedir. Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunan Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversite olup Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerine cevap veremeyen öğrenciler için uygun alternatiflerin başında gelmektedir. Avrupa'da kaliteli bir üniversite eğitimi almayı düşünen ancak yüksek kur farkından dolayı buna yanaşamayan öğrenciler için Balkan Üniversitesi, uygun harç ücretleri ve uygun yaşam giderleri ile birlikte harika fırsatlar sunmaktadır.

Letonya Üniversiteleri
Letonya'da bulunan üniversiteler tıpkı Makedonya üniversiteleri gibi sınavsızdır. Bunların başında Letonya Üniversitesi gelmektedir. Letonya Üniversitesi 1919 yılında kurulmuş olup 14.000'den fazla öğrenci, 13 fakülte ve 20'nin üzerinde araştırma enstitüsü ve bağımsız eğitim merkezleri ile Baltık bölgesinin en büyük ve önde gelen araştırma üniversitelerinden biridir. Üniversite bünyesinde devlet tarafından akredite edilen 130'dan fazla akademik ve profesyonel çalışma programı sunulmaktadır.

Litvanya Üniversiteleri
Litvanya'da sınav şartsız eğitim veren kurumlardan biri olan Vilnius Üniversitesi, Doğu ve Orta Avrupa'nın en eski ve en ünlü yükseköğretim kuruluşlarından biridir. Uzun süre boyunca Litvanya'nın tek yükseköğretim kurumu olarak bilim ve kültürü muhafaza etmiş, sadece Litvanya'nın değil komşu ülkelerin de kültür hayatında önemli bir rol oynamıştır. Litvanya'nın en büyük bilimsel kurumu olan Vilnius Üniversitesi, bilim ve araştırma alanında lider konumdadır. Avrupa üniversite gelenekleri, akademik özgürlük ve fikir çeşitliliği, sürekli değişen dünyada yeni zorluklarla başa çıkma yeteneği ve sosyal sorumluluk, üniversitenin temel değerleridir.

Avrupa'da üniversite sınavına girmeden eğitim alabileceğiniz daha pek çok kurum bulunmaktadır. Bunlar hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Bunun için sadece iletişim formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız