DRAFT BLOG

Tüm Sırbistan İçerikleri
Tüm Kosova İçerikleri
Tüm Ukrayna İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Avrupa Hukuku Üzerine Yüksek Lisans Neden İyi Bir Tercihtir?

Hukuk okumak isteyip entelektüel anlamda kendini tek bir ülkeyle sınırlandırmak istemeyenler için Avrupa hukuku üzerine yüksek lisans yapmak ideal bir tercihtir. Günümüzün en karmaşık ve önemli sosyoekonomik birliklerinden birinin karşı karşıya kaldığı hukuki sorunlar üzerinde çalışmak ilginizi çekiyorsa Avrupa hukuku yüksek lisansı sizin için biçilmiş kaftandır.

 

Avrupa hukuku yüksek lisansını diğerlerinden ayıran nedir? Birkaç noktaya değinerek açıklayalım:

 

Hukuk, eğitim alacağınız yere göre değişen bir disiplindir. Örneğin Türkiye’de hukuk okuduğunuzda daha çok Türk hukuk terimlerini ve kurallarını öğrenecek, doğal olarak çalışma alanınızı Türk hukukuyla sınırlandırmış olacaksınız. Fakat bu, Avrupa hukukunun kolay yolu seçmek olduğu anlamına gelmez. Eğer sadece bir ülke üzerinde uzmanlaşmak istiyorsanız size uygun olmayabilir. Diğer taraftan, yurtdışında Avrupa hukuku yüksek lisansı yapmak, AB üye ülkelerin hepsinin hukukunu öğrenmek anlamına gelmemektedir. Bundan ziyade, Avrupa mahkemeleri ve kurumları tarafından oluşturulan kurallar, direktifler, anlaşmalar ve içtihatlara aşina olmak demektir.

 

Batı Avrupa ülkeleri, özellikle İngiltere, Almanya, İsviçre ve Hollanda, Avrupa hukuku üzerine en iyi eğitim alabileceğiniz ülkelerdir. Bu konuda çalışma yapabileceğiniz en iyi üniversiteler arasında ise Mykolas Romeris Üniversitesi, Riga Hukuk Fakültesi, Viyana Ekonomi ve Ticaret Üniversitesi, Avrupa Koleji, Utrecht Üniversitesi ve Bonn Üniversitesi yer almaktadır.

 

Avrupa hukuku yüksek lisansı uluslararası hukuk yüksek lisansından nasıl ayrılır?

 

Ülkelerin ekonomileri ve kültürleri farklı olsa da hepsinin uyması gereken bazı düzenlemeler vardır. Örneğin çevre ve insan hakları gibi konular her yerde aynı düzlemde bulunmalıdır, Uluslararası Hukuk yüksek lisans programları da genellikle bu noktalara odaklanır.

 

Avrupa Hukuku üzerine yüksek lisans yaparken hem bu düzenlemeleri öğrenecek hem de ulusal hukuk sistemlerinin sınırlarının ötesine bakarak vizyonunuzu genişletmeyi öğreneceksiniz. Çok bilgili, uzman ve yaratıcı bir problem çözücü olarak eğitim alacak, bu sayede kurumların peşinden koştuğu bir çalışan adayı haline gelebileceksiniz.

 

Avrupa Hukuku yüksek lisansı hangi konuları kapsar?

 

Avrupa Hukuku yüksek lisans programlarında çok çeşitli konular işlenmekte olup tarihten kıtanın geleceğini belirleyen özel belgelere kadar hukuku ilgilendiren tüm hususlar kapsanmaktadır. Bunlar arasında AB tarihi, gelişim ve işleyişi, temel kurumların yapısı, yasama süreci ve oylama prosedürleri, Avrupa anlaşmaları gibi konular yer almaktadır.

 

Avrupa Hukuku üzerine yüksek lisans yapanlar nasıl kariyer yapabilir?

 

Mezun olduktan sonra geniş bir yelpazede bulunan lokasyon ve organizasyonlarda çok farklı pozisyonlara başvurabilirsiniz. Bu alanda çalışanların en popüler tercihleri hukuki danışmanlık, avukatlık ve profesyonel dava vekilliğidir. Ayrıca, mezunlar Avrupa Hukukunun ülkeler arası niteliğinden faydalanarak ulusal hükümetler, Avrupa teşkilatları, uluslararası hukuk firmaları, büyük şirketler, sivil toplum kuruluşları, ulusal mahkemeler, AB üye ülke mahkemelerinde de çalışma fırsatı bulabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız