DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Avrupa'nın Avantajlı Hukuk Fakülteleri

İnsanın doğruyu yanlıştan ayırma yeteneğinin en büyük ispatlarından birisi olan hukuk, her medeni toplumun ihtiyaç duyduğu adalet duygusunu temellendirdiği için kutsal sayılan ve bu sebepten dolayı büyük saygı gören bir meslek dalıdır. Sahip olduğu sosyal prestijin yanı sıra maddi açıdan da parlak bir kariyeri mezunlarına sağlayan bu dalda alınan bir yurtdışı eğitimi öğrencilere dünyanın en eski ve saygın mesleklerinden birinin uygulayıcısı olma imkanını sağlayacaktır.

Yurtiçinde alınacak bir hukuk eğitimine kıyasla Avrupa’da alınacak bir hukuk eğitimi ise uluslararası bir kariyer açısından çok daha avantajlı bir seçimdir. Avrupa Birliği’nin oluşumundan bu yana git gide ortaklaşan bir hukuk sistemini meydana getiren Avrupa ülkelerinin bu atılımı sayesinde hukuk eğitimi aldığınız ülkenin dışında bir ülkede mesleğinizi uygulama şansına erişebilirsiniz. 

Çok sayıda Avrupa ülkesi akademik açıdan yeterli bir hukuk eğitimi sunmasına karşın bu ülkelerin içinde dahi eğitimlerinin kusursuzluğu ile öne çıkan örnekler bulunmaktadır. Bu örneklerin başında modern uluslararası hukukun temellerini atan Almanya gelmektedir. Sahip olduğu yüksek toplumsal refah seviyesini detaylı ve eksiksiz bir şekilde uygulanan bir hukuk sistemine borçlu olan Almanya bu sebepten dolayı yurtdışında hukuk eğitiminin kalifiye bir anlayışla verildiği ülkelerin başında gelmektedir çünkü bu ülke, hukukun toplum düzeni ve uluslararası ilerleme kapsamındaki önemini çok iyi anlamıştır. 

Hukuka büyük bir saygı gösterilen Almanya’da bu alanda alabileceğiniz en iyi eğitimi Leibniz Hannover Üniversitesi vermektedir. Adını ünlü Alman filozof Leibniz’den alan bu üniversite Almanya’da bulunan en köklü üniversitelerin başında yer almaktadır. Şu anda 29.781 öğrenciye yüksek öğrenim imkanı sağlayan Leibniz Hannover Üniversitesi’nin öğrencilerinin %17 gibi dikkat çekici bir dilimi uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. 9 fakültede 3.203 araştırmacının aktif olarak görev aldığı üniversitede 334 adet profesör ders vermektedir. Almanya’nın en zengin kısımlarından birisi olan Welfengarten’da bulunan Welfenschloss Kraliyet Sarayı gibi prestijli bir ana binaya sahip olan Leibniz Hannover Üniversitesi özellikle uygulamalı hukuk, bilişim hukuku ve hukuk felsefesi alanlarında Avrupa’da alınabilecek en iyi eğitimi vermektedir.

Eğer yurtdışında Türkçe hukuk eğitimi almayı düşünüyorsanız, Balkanların şirin ülkesi Makedonya’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ni de düşünebilirsiniz. Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Avrupa standartlarında ve Türk müfredatına paralel bir müfredatla eğitim sunmakta olup YÖK tarafından tanınmaktadır. Makedonya’da hukuk okumak, uygun yaşam maliyetleri ve düşük eğitim ücretleri sayesinde de çok avantajlıdır.

Yurtdışı eğitimi konusunda kendini ispatlamış Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, Avrupa’nın en avantajlı hukuk fakültelerinden birine kayıt yaptırabilirsiniz. Alanında uzman ve deneyimli yurtdışı eğitim danışmanlarımızla yüzyüze görüşerek, geleceğinizin kariyer basamağına birlikte adım atabilirsiniz!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız