DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Avrupa'nın En Eski Üniversitesi Bologna Üniversitesi'nde Eğitim

Dünyaca ünlü ve köklü üniversitelere ev sahipliği yapan İtalya’da eğitim almak son derece akıllıca bir tercihtir. Dünya sıralamasında ilk 1000 okul arasında yer alan üniversiteleri ile İtalya, son yıllarda yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği Avrupa ülkeleri arasında yer almaktadır. Kendi alanında uzmanlaşan üniversite anlayışına ve prensibine verdiği önem ile İtalya üniversiteleri özellikle teknik, ekonomi, tasarım ve sanatın çeşitli dallarında sundukları kaliteli eğitimler ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Bugün yaklaşık 32.000 yabancı öğrencinin tercihini oluşturan İtalya üniversitelerinde lisans eğitim süresi 3 yıl olarak belirlenmiştir. Lisans üstü eğitiminize devam etmek istediğiniz koşulda da üniversiteler öğrencilerine öncü oldukları bir çok alanda lisans üstü programlar sunmaktadır. Dünyanın en kaliteli üniversitelerini bünyesinde barındırması ile meşhur olan ülke, sadece kaliteli eğitimleri ile ön plana çıkmamaktadır. Avrupa'nın kültür ve sanat beşiği olan ülke pek çok sosyal aktiviteyi, turistik alanı ve mimari yapıyı da bünyesinde barındırmaktadır.

İtalya'da Neden Üniversite Eğitimi Almalıyım?

İtalya, dünyanın en eski üniversitelerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. Dolayısıyla oldukça gelenekçi ve köklü bir eğitim anlayışını öğrencilerine sunmaktadır. Bu üniversite hiç kuşkusuz Bologna Üniversitesi'dir. 1088 yılında kurulan ve dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde yer alan Bologna Üniversitesi İtalya'da eğitim alabileceğiniz en köklü ve en modern okuldur diyebiliriz.

Bologna Üniversitesi'nde Kaliteli Bir Yurt Dışı Eğitimi Alın

Avrupa’nın en eski üniversitesi olarak kabul edilen kurumun eğitim dili İtalyanca olup, eğitim süresi ise 3 yıldır. Okulda eğitim; 11 fakülte, 32 bölüm ve 12 Araştırma ve Eğitim Merkezi bünyesinde saygın bir şekilde verilmektedir. Üniversitede 11.000’den fazla araştırma yapılmakta olup toplamda 400 patentin yanı sıra 147 adet finanse edilen araştırma projesi yer almaktadır. Okulun başvuruları genellikle Temmuz sonuna kadar devam etmektedir ve başvurudan sonra bölüme yerleşip yerleşemeyeceğinizi belirleyen bir teste girmek zorunlu bir durumdur. Ayrıca bu saygın kurumda  yüksek lisans ve doktora yapmak mümkündür ve yüksek lisans programı genelde 2 yıl sürmektedir.

Üniversiteye kayıt olabilmek için toplamda 12 yıllık eğitim görmüş olmak ve Türkiye’de 4 yıllık bir lisans bölümünü kazanmış olmak gerekmektedir. Kurumda eğitim görmek için ise eğitim dili İtalyanca olduğundan dolayı İtalyanca dil seviyenizi kanıtlayacak bir belgeye de ihtiyacınız olacaktır.

İtalya üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız