DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Avrupa'nın En Gözde Okulları Uluslararası Vizyon Üniversitesi

Makedonya’nın Gostivar isimli şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Avrupa’nın en gözde okullarından biridir. Okul, Türk nüfusun yoğunlukta olduğu ve Türkçe’nin yaygın olarak konuşulduğu 80.000 nüfuslu kentte eğitim hayatını sürdürmektedir.

Makedonya’nın batısında yer alan Gostivar aynı zamanda sıcak kanlı insanlarıyla da tanınmıştır. Benzer kültürlerin konukseverlikle buluştuğu bir yer olan Gostivar’daki Uluslararası Vizyon Üniversitesi bu sayede çok fazla öğrenci çekmektedir.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ne Dair

Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde bulunan toplam 4 fakültede lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve uzaktan eğitim programları sunulmaktadır. Üniversite, Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip olan bir eğitim kurumudur. Bu anlamda Avrupa’da tek olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde aynı zamanda bütün dersler Türkçe olarak verilmektedir. Türk müfredatına eş değer bir müfredatın takip edildiği bu saygın okulun eğitim programları Bologna Süreci’ne ve Türkiye’deki eğitim veren üniversitelerin ders programlarına son derece uygun bir şekilde hazırlanmıştır.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin Artıları Nelerdir?

Eğitim, öğretim ve araştırma alanlarında evrensel standartları ve etik anlayışları benimseyen Uluslararası Vizyon Üniversitesi aynı zamanda toplum yararı ve paydaş memnuniyetini de hedefleyen bir eğitim kurumudur. Bir yüksek öğrenim kurumu olarak bu prestijli okul, yurtdışında eğitim almayı isteyen herkesin ilk tercihleri arasında olmalıdır. Eğitim dünyasında kendisine açtığı yolda ulusal ve uluslararası eğitim / araştırma ağlarında pek çok nitelikli programı bünyesinde barındırmaktadır.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin Geleceğe Bakış Açısı

Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin geleceğe bakış açısı, ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel çalışmalar ışığında öğrenciler yetiştirmektir. Kültürel ve sosyal açıdan donanımlı, geleneksel değerleri çağdaş bilgi ile harmanlamış ve meslek bilinciyle aydınlanmış bireyler yetiştirmek, okulun ana hedeflerinden biridir diyebiliriz. Bu bağlamda öğrencileri, mezunları ve akademik kadrosu ile birleşik bir hale gelmiş, eğitim dünyasında rekabet peşinde koşmak yerine kendi yolunu açan ve bunun için son derece yenilikçi bir şekilde hareket eden bir eğitim kurumu olmak, üniversitenin temel amaçlarından olmuştur.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin Önemi

Üniversite sadece Makedonya’da değil aynı zamanda tüm Balkanlar’da özel üniversite denince akla gelen ilk kurumlardan birisidir. Lisans ve lisansüstü programlar sunan, ayrıca hukuk ve edebiyat gibi birden fazla alanda çalışma imkanını bünyesindeki öğrencilere veren okul, kusursuz bir eğitim kurumudur.

Kampüsleri, iyi çalışma koşulları, son derece efektif akademik kadrosu ile kurum aynı zamanda Balkanlar, Avrupa, ABD ve Türkiye’deki üniversitelerle de iş birliği yapma şansı yakalamaktadır. Bu olanaklar sayesinde Uluslararası Vizyon Üniversitesi ülkeler arası saygınlığını hızlıca artırma fırsatına sahip olan yegane kurumlardan biridir.

Avrupa üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve dünyanın en kaliteli 1000 üniversitesinden birine kayıt yaptırmak için, Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, İstanbul ve Ankara ofislerini ziyaret edebilir ve yurtdışı eğitimi konusunda uzman eğitim danışmanlarımızla yüzyüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız