DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Avrupa'nın En İyi Kurumlarında Sınavsız  Mühendislik Eğitimi Fırsatı

Artık günümüzde çoğu kişi sınavsız eğitim kurumlarına yöneliyor. Ülkemizde pek yaygın olmasa da Avrupa’da hatırı sayılır bir süredir sınavsız öğrenci kabul eden üniversitelerin sayısında  bir artış var. Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler bu okullarda, normal şartlarda yüksek puan gerektiren mühendislik gibi bölümlerin eğitimini, sınav stresine girmeden alabiliyor. Böylesi okullara başvurabilmek için dil yeterliliğinizin belgelenmiş olması ve lise diplomanız yeterli.

Yurt dışı üniversitelerinin her biri bu tip eğitimde farklı eğitim seçenekleri, farklı avantajlar sağlıyor. Bunlar başvuru yapacak öğrencinin durumuna göre uygun seçenekler haline gelebiliyorlar. Sınavsız eğitimin en yaygın olduğu ülke olan Rusya, yüksek okullarının özellikle mühendislik bölümlerine yaptığı büyük yatırım ile bilinen bir ülke. Litvanya ve Macaristan'daki okullarda kaliteli teknoloji bölümleri yer alıyor. Azerbaycan ve Balkan ülkeleri de hem uygun yaşam giderleri hem de Avrupa kalitesinde eğitimi bir arada, daha tanıdık bir atmosfer içinde veriyor.

Bu metinde sınavsız mühendislik eğitimi için başvurulabilecek en uygun yurt dışı okullarından bazılarını kısaca tanıtmak istiyoruz. 

Litvanya: Kaunas Teknoloji Üniversitesi

Pek çok farklı mühendislik alanında eğitim veren KTÜ, Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde yer alan, Baltık bölgesinin en büyük araştırma/yüksek eğitim kurumlarından biridir. Eğitim dili İngilizce’dir, Kaunas şehrinde yer alır. KTÜ, bünyesinde değişim programları, staj olanakları, girişimcilere yönelik imkânlar, spor faaliyetleri gibi alanlarda çok çeşitli hizmetler sunulmaktadır. 

Rusya: Kazan Devlet Teknoloji Üniversitesi

Kuruluşu 1890 yılına dayanan eski bir üniversitesidir. Rusya çapında bilinen ve saygı gösterilen bir araştırma merkezi olarak da bilinir. Adından anlaşılacağı üzere Kazan kentinde yer almaktadır. Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği, Matbaa Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği bölümleriyle öne çıkıyor, yıllardır üretim sektörleri için gerekli olan nitelikli teknisyen ihtiyacını karşılıyor. Çoğu Batı Avrupa ülkesine görece daha ucuz olan Rusya’da olması, ülkemizden gidecek adayların tercihlerini olumlu etkiliyor. 

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Avrupa standartlarında eğitim, o kadar da uzakta, hatta Avrupa’da bile değil! Burada “kardeş ülke” olarak anılan Azerbaycan’da sınavsız öğrenci kabul eden üniversiteler çok uygun. Azerbaycan Teknik Üniversitesi de mühendislik eğitimi alanında en çok tercih edilen üniversitelerden. 1950 yılında kurulan üniversitede İngilizce, Rusça ve Azeri Türkçesinde ders veriliyor. Bu okul 2009 yılında YÖK tarafından tanınmış bir üniversite olduğundan bir denklik problemi bulunmamaktadır. 

Yurt dışında mühendislik, Avrupa’da mühendislik eğitimi, sınavsız üniversiteler gibi konular hakkında merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak bizlerle iletişim kurabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız