DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Avrupa'nın En İyi Makine Mühendisliği Fakülteleri

Mühendislik eğitimi denilince akla gelen birkaç ülke var. Bunların başını elbette ki geçmişten beri bir sanayi devi olmasıyla bilinen Almanya geliyor. Onun dışında Rusya, Azerbaycan gibi ülkeler mühendislik eğitimlerine yaptıkları büyük yatırımlarla biliniyor. Polonya, Macaristan gibi ülkelerde de benzer biçimlerde yüksek kaliteli makine mühendisliği eğitimleri veriliyor. Avrupa’da makine mühendisliği okumak isteyen adaylar bu eksende düşüncelerini bir araya getirmeli.

Kaliteli Mühendislik Eğitimi Nerede?

Almanya, yurt dışında eğitim için en çok gitmek istenen ülkelerden biri. Çok kaliteli teknik okulları, her türden mühendislik fakülteleri var. Ayrıca bu okullar Avrupa’daki en donanımlı araştırma merkezleri olarak da küresel çapta hizmet vermektedir. Öğrenci alımında haliyle son derece seçici olan Alman okullarına girmek için üniversite sınavlarında ciddi bir başarı elde etmek gereklidir. Almanya, başarıya ve birikime ulaşmak isteyenleri ödüllendiren bir teknik eğitim türü belirlemiştir. 

Rusya, Polonya, Macaristan gibi ülkelerde daha farklı bir model izlenmektedir. Mühendislik eğitimleri ciddi anlamda el üstünde tutulmakta ve devlet bütçesinden ciddi yatırımlar yapılmaktadır. Fakat bu ülkelerde genellikle sektörel istihdam alanlarında çalışacak personeller yetiştirilir. Elbette ki Almanya’daki gibi araştırma kurumu görevi gören üniversiteler de bulunmaktadır. Fakat bu okullar, bu açıdan Alman teknik okulları gibi de değildir. 

Bu bahsedilen ülkelerden kaliteli makine mühendisliği fakülteleri okulları birlikte kısaca inceleyelim... 

Almanya: Dresden Teknoloji Üniversitesi

Dresden Teknik Üniversitesi, ayrıca TU Dresden veya kısaca TUD kamuya ait bir araştırma üniversitesidir. Dresden Üniversitesi, Dresden şehri ve Saksonya eyaletinin en büyük üniversitesi olmakla beraber Almanya’nın da en büyük ilk 10 üniversitesi arasında yer almaktadır. Bu ülkenin en başarılı teknik üniversitelerinden biri olarak çok kaliteli bir makine mühendisliği fakültesine sahiptir. 

Macaristan: Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi

Avrupa'da üniversite düzeyinde mühendis yetiştiren ilk kurum sayılan Budapeşte Teknoloji Ve Ekonomi Üniversitesi; Macaristan'daki en önemli teknoloji üniversitesidir. Kurum, dünyanın en eski Teknoloji Enstitüsü olarak kabul edilir. Macaristan'ın mühendislik derecelerinin yaklaşık% 70'ine ev sahipliği yapmaktadır. Üniversitede eğitim beş dilde verilmektedir: Macarca, İngilizce, Almanca, Fransızca ve Rusça. 

Rusya: Moskova Devlet Teknik Üniversitesi

Moskova Devlet Teknik Üniversitesi, 1830 yılında temel bilimlerin yanı sıra çeşitli zanaatlerin öğretilmesi amacıyla "Moskova Zanaat Okulu" olarak kurulmuştur. Sadece 50 yıl içinde kaydettiği büyük başarılarla Moskova Kraliyet Teknik Okulu adını aldıktan sonra gelişmeye hızla devam etmiştir. Bu tarihten itibaren bilim ve teknoloji alanında iyi mühendislerin yetiştirilmesine başlanmıştır. Rusya'nın ilk teknik üniversitesidir.

Bize Ulaşın

Avrupa’daki mühendislik fakülteleri, yurt dışında kaliteli makine mühendisliği bölümleri gibi konulardaki sorularınız için uzman eğitim danışmanlarımıza ulaşın. Bunu yapmak için internet sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız yeterli.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız