DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Avrupa’nın En İyi Makine Mühendisliği Programları

Matematik ve fizik alanlarının birleşimi niteliğinde olan Makine Mühendisliği, özünde bir enerji türünün diğerine çevrilmesiyle ortaya bir hareket çıkarılmasını içerir. Bu hareketle bir iş üretilmesi veya tüketilmesi amaçlanan mekanizmalar oluşturulur ki bu doğrultuda akla ilk gelen örnek arabalar olacaktır. 

Akla ilk gelen örnek arabalar olsa da Makine Mühendisliği bu ve bundan çok daha fazlası ile ilgilenen bir daldır. Yine de bu eğitimi en iyi Avrupa’da alabileceğinize dair gösterilebilecek en iyi kanıt, dünyanın en iyileri arasında uzun yıllardır yerlerini koruyan markaların çoğunlukla Avrupa ülkelerinin markaları olmasıdır. Örneğin; Volkswagen, Mercedes Benz, BMW, Bugatti, Citroén ve Alfa Romeo gibi. 

Mühendislik denilince akla gelen ilk ülkelerden biri olan Almanya’nın kendisine has avantajları olduğu gibi dezavantajları da mevcuttur. Almanya’da bir üniversite okumak için öncelikle kendi ülkenizde okumak istediğiniz bölümü kazanmalı ve yerleşmiş olmalısınız. Bunun yanı sıra dil yeterliliği de göstermeniz gerekmektedir. Dezavantajlarını bir kenara bıraktığımızda Almanya bir üniversite eğitimi almak için eşsizdir. Oldukça köklü ve son derece kaliteli bir eğitim sistemine sahip olan ülkede dünyanın pek çok farklı yerinden gelmiş insanlarla bir arada olmanın iletişim becerilerinize katkısı ve genel kültürünüzü geliştirmesi yadsınamaz boyutlarda olacaktır. 

Almanya’nın yanı sıra Polonya da köklü ve kaliteli eğitim sistemine sahiptir. Avrupa standartlarında öne çıkan başarılara imza atan Polonya eğitim kalitesini ve başarısını günden güne geliştirmekte ve her geçen yıl daha fazla yabancı öğrenciye kapısını aralamaktadır. Polonya’nın başkentinde bulunan Varşova Teknoloji Üniversitesi, ülkenin en eski ve en iyi teknik üniversitesi olup dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde yer almaktadır. Makine Mühendisliği alanında hem lisans hem yüksek lisans hem de doktora eğitimi alabileceğiniz bu okulun eğitim dilinin İngilizce olması da ayrı bir avantajdır. Tüm bunlara ek olarak Varşova Teknoloji Üniversitesine kayıt yaptırmak için Türkiye’de veya Polonya’da herhangi bir sınava girmeniz gerekmemektedir. Lise diplomasıyla kayıt yaptırabildiğiniz üniversitede dünyanın farklı farklı yerlerinden gelen birçok insanla tanışma imkânınız mevcuttur. Polonya, Almanya ve diğer Avrupa ülkelerine nazaran bir nebze daha uygun eğitim ve yaşam maliyetlerine sahiptir. 

Avrupa’da Makine Mühendisliği eğitimi alabileceğiniz okullar hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan ofislerimizden, siz öğrenci adaylarına hizmet vermekteyiz. Bize telefonla ulaşabilir veya ofislerimizi ziyaret ederek her biri alanında uzman ve deneyimli eğitim danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz. Geleceğinizi ertelemeyin, Draft Eğitim’e gelin.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız