DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Avrupa'nın En İyi Özel Üniversiteleri: EU Business School

Dünya’nın en yaşlı kıtası olan ve eğitim geleneği Antik Yunan’a kadar uzanan Avrupa; bu geleneği modernize edip, geleceğe taşıyarak, akademik konulardaki üstün konumunu hâlâ korumaktadır. Sayısız üniversitenin, yüzlerce hatta binlerce yıldır öğrenci yetiştirdiği kıtanın, mevcut yükseköğretim sistemlerinde olabilecek en kalifiye eğitimi verdiğini söylersek, yanılmış olmayız. Devlet üniversitelerinin yanında, çok güçlü ve ileri bir özel üniversite geleneğine de sahip olan Avrupa, bu duruma yönelik geliştirilen fonları ve serbest piyasaya dayalı ekonomisinin bireysel yatırımcılara tanıdığı imkanlarıyla, özel üniversitelerin gelişmesi ve kendilerini duyurması için son derece olumlu koşullar sağlamaktadır. Bu özel üniversitelerin arasında en iddialı olanlardan birisi de EU Business School’dur. 

 

Montrö, Cenevre, Barcelona ve Münih gibi şehirlerde yer alan ve tüm Avrupa kıtasını kapsayan EU Business School, iş yönetimi ve işletme gibi alanlarda verdiği kalifiye eğitim ile bu branşın en güçlü üniversitesidir. Fiziki kampüsleriyle beraber online eğitimi de bünyesinde barındıran kurum, hazırlık, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarını içinde barındırmaktadır. 

 

Eğitim dili İngilizce olan okulda, dersler mevcudu az sınıflarda verilir ve hemen hemen her öğrencinin katılımda bulunabileceği, kültürel açıdan zengin bir atmosferi barındırırlar. 26.000 kişilik mezun ağına sahip okul, bundan ötürü, bünyesinden çıkış yapacak öğrencilere güçlü bir sosyal ağ imkânı sağlayarak, kariyerlerinin doruk noktasına gidecek adımları atarken destek almalarını garanti altına alır. Yurtdışında ve özellikle Avrupa’da özel bir üniversitede eğitim hayatı görmek isteyen öğrenciler, EU Business School ayrıcalığı ile donanımlı bir eğitim hayatına sahip olurken, Avrupa’nın yüksek önem arz eden ve uluslararası pek çok kariyer fırsatına ön ayak olabilecek bir mezuniyetin de fırsatını yakalayacaklardır. 

 

İş Yönetimi ve İşletmenin yanı sıra, EU Business School, Dijital Medya Yönetimi ve Halkla İlişkiler gibi son zamanlarda güç kazanan alanlarda eğitim vermektedir. Bulunduğu ülkelerin en kalifiye akademisyenlerini Avrupa’daki gelişmeleri son hızla takip eden bir müfredat ile bir araya getiren okul, Avrupa’daki bir özel üniversitede eğitim almak isteyen öğrenciler için ulaşılabilecek en yüksek noktalardan birisidir. Spesifik olarak finansın ve girişimciliğin kalbinin attığı Avrupa şehirlerine kampüslerini kuran okulun bu stratejik hareketi, öğrencilerinin son derece yararınadır çünkü bu sayede öğrenciler, işlerini, onu uygulayabilecekleri en iyi yerlerde öğrenirler. Tüm bunların yanı sıra, dört ülkenin en faal kentlerinde kampüslerini kurmuş olan okul; öğrencilerine kampüsleri arasında geçiş yapma fırsatı da tanıyarak, onlara eğitimlerini farklı ülkelerde sürdürerek ufuklarını daha da genişletme şansı verir.

 

Bu parametreleri objektif bir şekilde değerlendirdiğimizde, EU Business School, Avrupa’da özel üniversite eğitimini olabilecek en iyi şekilde almak isteyen İş Yönetimi ve Medya öğrencileri için olabilecek en iyi varış noktalarından birisidir. 

 

Eğer siz de Avrupa’nın en iyi özel üniversitelerinden biri olan EU Business School’a kayıt yaptırmak ve bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, İstanbul ve Ankara ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız