DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Avrupa'nın En İyi Teknik Üniversiteleri

Avrupa'nın en iyi teknik üniversiteleri, bugün yurt dışında teknik bir eğitim almak isteyen kişilere oldukça cazip imkanlar sunmaktadır. Sanayi devriminin başlangıcından bu yana dünya ekonomisi için son derece önemli bir hale gelmiş teknik eleman, mühendis, mucit gibi önemli meslek sahiplerini yetiştiren teknik üniversiteler, endüstriyel ihtiyaçların ve teknolojik gelişmelerin git gide daha vurgulanır bir hal aldığı dünyamızın ilerleyişi için vazgeçilmez eğitim kurumlarıdır. Araştırmanın ve bilimin doruk noktası olarak kabul edilen bu eğitim kurumları yetiştirdikleri kalifiye personeller sayesinde insanoğlunun teknik ve teknolojik ilerlemesi açısından büyük katkılar oluşturmuşlardır. Peki Avrupa'nın en iyi teknik üniversiteleri hangileridir?

Avrupa'da Teknik Eğitimin Zirvesi: Ukrayna

Ukrayna; teknik eğitimin hak ettiği değeri gördüğü ender ülkelerden birisi olarak önem kazanmıştır. Sovyetler Birliği’nden bağımsızlığını kazandığından beri teknik alanlarda büyük ilerlemeler kaydetmeyi kafasına koymuş olan akademisyenler ve yöneticiler yetiştirmiş olan Ukrayna, dünyaya damga vurmuş Sovyet teknikerliğinin mirasını en etkili şekilde kullanan ülkelerin başında gelmektedir. Sınavsız üniversite imkanı sunmasıyla tanınan Ukrayna aynı zamanda öğrencilerin ailelerinin sadece kimlikleri ile ülkeyi ziyaret etmesine izin vermektedir ve bu sebepten dolayı yurtdışında eğitim görmek isteyen çok fazla sayıda öğrencinin tercihi konumundadır.

Ukrayna'nın En İyi Teknik Üniversitesi: Kiev Politeknik

Bünyesinde yüksek öğrenim görmek isteyen öğrencilere böylesine imkanlar sunan bu ülkenin en iyi teknik üniversitesi olan Kiev Politeknik Üniversitesi ise 1898 yılından beridir eğitim veren bir kurumdur. Köklü geçmişini inovatif bir bakış açısıyla birleştiren Kiev Politeknik Üniversitesi tecrübeli akademik kadrosu sayesinde de Doğu Avrupa’nın en kaliteli eğitim kurumlarından birisi haline gelmiştir. 15 adet eğitim ve araştırma enstitüsüne ev sahipliği yapan Kiev Politeknik Üniversitesi’nde dünyanın dört bir yanından gelen 42.000 öğrenci eğitim görmektedir. Kiev Politeknik Üniversitesi, yurt dışında eğitim görmek isteyen öğrenciler için ideal bir duraktır.

Teknik Eğitimin İkinci Adresi: Polonya

Teknik eğitime sunduğu önemi öğrencilere sağladığı imkanlarla birleştiren Polonya’da teknik tabanlı bir yüksek öğrenimi en iyi alabileceğiniz yer Wroclaw Teknik Üniversitesi adıyla da tanınan Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’dir. 1945 yılında kurulan bu üniversite Polonya’nın önde gelen bilim ve araştırma merkezlerinden birisidir. Avrupa’daki teknik üniversiteler arasında her geçen gün güçlenen bir konuma sahip olan Wroclaw Teknik Üniversitesi, araştırma potansiyeliyle, en yüksek seviyedeki eğitim kalitesiyle, inovasyon anlayışı ve sektörle arasındaki işbirliği anlaşmalarıyla teknik eğitime verdiği önem konusunda şüpheye yer bırakmamaktadır. Wroclaw Teknik Üniversitesi, iş piyasasında büyük değer gören ve hemen hemen her ülke tarafından aranan kaliteli uzmanları yetiştirmesiyle de dünya çapında tanınmaktadır.

Yurt dışında Mühendislik eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız