DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Avrupa'nın En İyi Teknik Üniversiteleri Hangileridir?

Yurt dışında teknik eğitim eğitim dendiği zaman akla ilk gelen ülkelerden biri Almanya'dır. Almanya, özellikle teknik eğitimli kurumları ile ün salmış bir ülkedir. Yüksek standartlı Alman kurumları, yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilere bir çok açıdan avantaj sunarak, uluslararası geçerliliği bulunan bir diplomaya da sahip olma fırsatı yaratır. Peki Almanya'nın ve Avrupa'nın en iyi teknik okulları hangileridir?

Avrupa'nın En İyi Teknik Üniversiteleri: Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü
Almanya'nın en eski teknik üniversitesi olan Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü,1825 yılında kurulmuştur. Şu an özellikle mühendislik ve bilgi teknolojileri alanlarında Avrupa’nın ve dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir. RWTH Aachen ve Münih Teknik Üniversitesi ile birlikte Almanya’nın üç elit teknik üniversitesinden biri olarak kabul görmektedir. Üniversite bünyesinde 23.905 öğrenci ve 9.139 çalışan yer almaktadır. Bu  öğrencilerin yaklaşık %20'si Almanya dışından gelen öğrencilerden oluşmaktadır. Bütçesi 299 Milyon Euro olan oluşan kurumun ana  çalışma alanları mühendislik bölümleri olarak belirlenmiştir. Bunların arasında Bilgisayar Bilimleri, Makina Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümleri öne çıkmaktadır. Bünyesinde 11 fakülte bulunan okulun diğer programları ise Matematik, Fizik, Kimya ve Biyoloji, Sosyal Bilimler, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, İşleme Teknolojisi ve Ekonomi şeklindedir. 

Avrupa'nın En İyi Teknik Üniversiteleri: Dresden Teknik Üniversitesi
Dresden Teknik Üniversitesi yaklaşık 200 yıl önce, 1828 yılında kurulan bir üniversite olmasına karşın şu anki ismini 1961’de almıştır ve Almanya’nın en eski teknoloji üniversiteleri arasında yer almaktadır. Dresden Teknik Üniversitesi Almanya’nın önde gelen 9 Alman Teknoloji Enstitüsünün içinde yer aldığı TU9’un bir parçasıdır ve 2012 yılında  Alman Üniversiteleri Mükemmellik Girişimi’nde üç turu da geçerek mükemmellik statüsü almaya hak kazanmıştır. Üniversitenin teknik fakültesinden sonra 4.390 öğrencisi ile Matematik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, üniversitenin en büyük ikinci fakültesidir. Biyoloji, Kimya, Matematik, Fizik ve Psikoloji olmak üzere 5 bölümden oluşmaktadır ve bölümlerin tümü ana kampüste bulunmaktadır. 2006 yılında Biyoloji bölümü için yeni bir araştırma binası açan kurumun ana kampüsü, Dresden şehir merkezinin güneyinde yer almaktadır ve otobüs, tramvay gibi ulaşım araçları ile kampüse ulaşım oldukça kolaydır. Ana kampüsün yanı sıra Tıp Fakültesi ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi de Dresden şehrinin sınırları içerisinde yer almaktadır.

Teknik okullarımız hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız