DRAFT BLOG

Avrupa'nın En İyi Teknoloji Üniversiteleri

Modern teknoloji, özellikle son yüzyılda insanlığın günlük yaşamdaki en büyük yardımcılarından birisi olan, insanın kendisini aşmasına ön ayak olan bir olgudur. Yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen teknoloji kendisine günlük hayatımızın her noktasında yer bulmayı başarmıştır. Yeni keşiflerin ve atılımların birçoğunun arka planında yatan ve hayatımızı son derece kolaylaştıran teknolojiye yönelik talep gerek ticari gerek akademik açıdan gün be gün artmaktadır. Bu durum da sadece teknoloji üzerine uzmanlaşan yüksek öğrenim kurumlarının doğmasına sebep olmaktadır. Yurtdışındaki ve özellikle Avrıpa’daki teknoloji üniversitelerinin hangileri olduğunu merak ediyorsanız, yazımız size referans olacaktır.

Teknoloji özellikle Avrupa kıtasında el üstünde tutulan ve önemsenen bir kavramdır. Bu sebepten dolayı da en iyi teknoloji üniversiteleri bu kıtada bulunmaktadır. Teknoloji üzerine uzmanlaşarak kariyerlerini önemi giderek artan bu alan üzerine kurmak isteyen öğrenciler de haliyle yurtdışında alacakları bir teknoloji eğitimi için Avrupa’yı tercih etmektedirler.

Yoksa siz de teknoloji üzerine bir kariyer düşüncesine sahipsiniz ve rotanızı Avrupa’ya mı çevirdiniz? Gelin, yurtdışında teknoloji eğitimi konusunda Avrupa’nın en iyileri arasına girmiş üniversiteleri inceleyelim.

Sınavsız eğitim şansının bulunduğu, diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha uygun fiyatlı olan ve öğrencilerine haftada 20 saat part-time çalışma imkanı sunan Polonya’da bulunan Krakow AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, ekonomik açıdan uygun bir teknoloji eğitimini olabilecek en iyi koşullarda almayı amaçlayan öğrencilerin ilk tercihlerinden birisidir. Dünya’nın dört bir yanından gelen 13.000 kadar öğrencinin 16 adet fakültede eğitim gördüğü üniversite, kendi bünyesinde son derece kalifiye bir eğitim vermekle beraber Polonya’daki diğer üniversitelerin son teknolojiyi yakalamalarına ve modernize olmalarına da destek vermektedir.

Baltık’ın adını en iyi duyurmuş ülkesi olan telekomünikasyon devi Litvanya’da bulunan Kaunas Teknoloji Üniversitesi ise, yurtdışında teknoloji eğitimi veren bir diğer üniversitedir. KTÜ, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında %2,7’lik dilimde bulunmaktadır. KTÜ, Teknoloji transferi ve vaka analizi gibi karmaşık konularda yürüttüğü çalışmalar ile lider konumda bulunan bir üniversitedir. Ayrıca, sunduğu öğrenci değişimi olanakları ve staj programları sayesinde KTÜ, yurtdışında teknoloji eğitimi almak isteyen öğrenciler için bulunmaz bir fırsattır.

Üniversitelerinde harç ücretlerinin bulunmadığı, Almanca ve İngilizce eğitim seçeneğinin bir arada sunulduğu Almanya’da bulunan Leibniz Hannover Üniversitesi de teknoloji devi olarak kabul edilebilecek bir diğer okuldur. Uluslararası arenada tanınmış çalışma birimleri arasında kuantum optik, yerçekimi fiziği ve biyomedikal araştırmalar gibi son derece önemli alanların bulunduğu Leibniz Hannover üniversitesi geniş eğitim yelpazesiyle yurtdışında teknoloji eğitimi görme hedefinde olan öğrencilerin ilgisini cezbetmektedir.

Avrupa’da teknoloji üniversitelerinden birine kayıt yaptırmak ve yurtdışında eğitim hakkında daha detaylı bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim’in deneyimli eğitim danışmanları ile İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizde görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız