DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Avrupa'nın En İyi Teknoloji Üniversitesi:  Kaunas Teknoloji Üniversitesi

Yurt dışında eğitim deyince pek çoklarının aklına Almanya, İngiltere, ABD gibi ülkeler gelebilir ve elbette ki bu normaldir. Medyadan günlük yaşama kadar üniversite eğitimi denilince herkesin konuştuğu ve hayal ettiği okullar genellikle bu ülkelerdedir. Bu ülkelerin okullarında eğitim almak güzel bir hayaldir fakat bazıları için güzel olduğu kadar “haddinden fazla büyük” bir hayal da olabilir. Çünkü kaliteli eğitim her yerde uygun yaşam ve harç maliyetleriyle birlikte gelmeyebiliyor. Özellikle öğrenciler, Avrupa'nın en iyi teknoloji üniversitelerinde okumak istediğinde süreç biraz daha karmaşıklaşabiliyor.

Ama, Avrupa büyük bir coğrafya. Yalnızca aklımıza ilk gelen ülkelerden ibaret değil ve Avrupa’nın en iyi okulları sadece belirli bölgelerde yoğunlaşmış değiller. Bu okullar Fransa’dan Almanya’ya, oradan Ukrayna’ya, Polonya’ya ve bu metindeki konumuz olan Litvanya’ya kadar uzanabilmekteler. Litvanya, bazılarına tanıdık bazılarına yabancı bir Slav/Baltık ülkesi, Rusya’nın güneybatısında Estonya ve Letonya’nın tam güneyinde yer alan büyük bir ülkedir. Yurt dışı üniversitelerinde eğitim almak isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği ülke, Batı Avrupa’ya göre uygun yaşam maliyetleri ve bazı okullarında sunulan sınavsız eğitim seçeneği ile de öne çıkıyor. 

Kaunas Teknoloji Üniversitesi

Bu üniversite Litvanya’nın başkenti Vilnius ile birlikte en büyük kentlerinden biri olan Kaunas’ta yer alıyor. 1922’de kurulmuş olan okul neredeyse 100 yıllık bir eğitim geleneğinin temsilciliğini yapıyor. Baltık bölgesinin en büyük üniversitelerinden biridir. İş dünyasıyla olan bağları, bilimsel araştırmalardaki liderliği, esnek disiplinlerarası çalışma programları ile uluslararası alanda kabul gören okul Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde yer almaktadır. 

Eğitim dili İngilizce’dir. Mühendislik bölümleri, Mekatronik, Mimarlık, Materyal Fiziği ve Nanoteknoloji gibi bölümleriyle öne çıkan üniversite, diğer bölümleriyle de geniş bir skalada eğitim imkanı sunuyor. Okulda bu bölümlerin 2 yıllık yüksek lisans programları da yer alıyor. 

Hizmet ve Etkinlikler

Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında %2,7’lik dilimde yer alan KTÜ, yetenekli öğrencileri, akademisyenleri ve araştırmacıları bir araya getirmektedir. Vaka analizinden teknoloji transferine uzanan öğretim programlarıyla iş dünyasıyla yürüttüğü ortak çalışmalarda lider konumdadır. KTÜ bünyesinde değişim programları, staj olanakları, girişimcilere yönelik imkânlar, spor faaliyetleri gibi alanlarda çok çeşitli hizmetler sunulmaktadır. KTÜ Kariyer Fuarı, Baltık ülkelerinde gerçekleştirilen en büyük kariyer fuarı olup üniversite aynı zamanda Baltık ülkelerinin tek ve en büyük Bloomberg Finans Piyasası Laboratuvarına ev sahipliği yapmaktadır.

Litvanya’da eğitim, diğer yurt dışı üniversiteleri gibi konularda daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız